O víkendu bude na většině ČR pršet, déšť může být i trvalý

O víkendu bude na většině Česka pršet. Déšť může být i trvalý a vydatný, místy se vyskytnou bouřky. Na západě Čech hrozí zvýšení hladin řek. Denní teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»V následujících dnech počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže, která se bude udržovat nad střední Evropou. Bude přinášet hodně oblačnosti a hlavně srážek,« uvedl ČHMÚ na síti X. Podle přiloženého modelu může na některých místech západních a jihozápadních Čech za tři dny napršet až kolem 70 mm. Právě v těchto oblastech je půda nasycená. »Může dojít i k zvýšení hladin řek s následným dosažením stupňů povodňové aktivity. Oblačnost a srážek bude postupně ubývat až v druhé polovině příštího týdne,« doplnil ČHMÚ.

Následující tři dny bude tedy zataženo či oblačno. Meteorologové předpovídají na většině území déšť, který bude v Čechách místy trvalý a vydatný. Mohou se také objevit bouřky. Méně srážek by mohlo být ve východní polovině území, kde může být i polojasno. Noční teploty se budou držet většinou mezi 15 a deseti stupni, denní pak kolem 20 stupňů.

Podobné počasí bude zřejmě pokračovat i na začátku příštího týdne.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy