Paskvil z dílny Mariana Jurečky, hodnotí důchodovou reformu komunisté

Návrh představený ministrem Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) upravující nekrácené předčasné odchody do důchodu nepovažuje KSČM za žádnou důchodovou reformu, stejně jako předchozí kroky prodlužující například věk odchodu do důchodu či minimální důchod ve výši směšných 20 % průměrné mzdy. Uvádí se to v aktuálním stanovisku podepsaném vedením strany.

»Tzv. ‚reforma penzí‘ je paskvilem neobsahujícím žádné motivační prvky jak pro zaměstnance spořící si v doplňkovém penzijním spoření, tak pro zaměstnavatele. Naopak ještě zaměstnavatelům, u nichž pracuji zaměstnanci, kteří mají mít nárok na předčasný důchod, zvyšuje odvody. Jurečkův návrh nepřináší do současného systému jedinou korunu navíc,« napsala KSČM.

Podle komunistů je nedostatečný i výčet profesí, které budou mít na předčasný důchod nárok, protože návrh nezohledňuje například psychickou náročnost dané profese. »Určující pro náročnost profese a nárok na předčasný důchod tak mají být pouze čtyři rizikové faktory z celkem třinácti. KSČM proto považuje představený návrh jen za další divadlo současné pětidemoliční vlády a za snahu dál ožebračovat občany České republiky,« dodává se ve stanovisku.

Za KSČM se k návrhům ministra Jurečky pro iportaL24.cz již dříve vyjádřil její místopředseda Milan Krajča. »Se záměrem vlády zvýšit věk odchodu do důchodu, byť o jediný den, KSČM rozhodně nesouhlasí! Stejně tak odmítáme to, že se vláda chystá připravit stovky tisíc lidí o právo na předčasný důchod. Je skandální, že se současná asociální vláda snaží ‚šetřit‘ skrze další zbídačování seniorů, zatímco se nestydí doslova vyhazovat stovky miliard korun na zbrojní dodávky, jako je například nákup předražených a nepotřebných amerických stíhaček F-35,« uvedl Krajča. Podobný názor sdílejí i další neparlamentní opoziční strany (viz článek zde).

(pk)

KOLÁŽ – kscm.cz

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Ultrapravičák Jurečka z KDU-ČSL chce jen okrást lidi o to, co bylo běžné za socialismu. Jurečka je poslušný slouha buržoazie.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy