Počasí s letními teplotami v Česku zůstane do čtvrtka, pak se mírně ochladí

V Česku bude dál jasno až polojasno s letními teplotami až nad 25 stupňů Celsia. Kvůli počasí bez srážek se rozšíří výstraha před vznikem požárů. Od čtvrtka přijdou přeháňky, pak i bouřky a na víkend se mírně ochladí. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Teplý vzduch do Česka proudí od jihu. »Den přinese většinou slunečné počasí, ale množství oblačnosti bude jako včera (v neděli) závislé na množství písečného prachu ze Sahary,« uvedl k dnešku ČHMÚ na sociální síti X. Dnešní maximální teploty v České republice 21 až 25 stupňů Celsia budou podle meteorologů jedny z nejvyšších z celé Evropy.

Nejvýše na až 27 stupňů Celsia mají teploty v Česku vystoupat v úterý. V úterý a ve středu meteorologové očekávají místy, zejména na Vysočině, vítr s nárazy až 70 kilometrů v hodině. Vysoké riziko vzniku požárů začne platit dnes na jihozápadě Moravy, od úterý se rozšíří na většinu území ČR.

»Ve čtvrtek začne počasí u nás ovlivňovat tlaková níže se středem nad Alpami, která bude v dalších dnech postupovat zvolna k východu,« uvedl ČHMÚ. Přeháňky budou zpočátku ojedinělé, od pátku mohou být častější a místy se mohou objevit i bouřky. Teploty se mají ve čtvrtek dostat ještě k 24 stupňům Celsia, v pátek a o víkendu by maxima neměla přesáhnout 20 stupňů.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy