Počasí v Česku zůstane oblačné a chladné, přeháňky mohou být i se sněhem

Počasí v Česku zůstane oblačné a chladné až do příštího týdne, o víkendu teploty nepřesáhnou devět stupňů Celsia. V noci může mrznout. Přeháňky budou i smíšené a sněhové, v některých dnech i v nižších polohách. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Po mnoha nadprůměrně teplých týdnech a po takzvaných letních dnech, kdy se teploty dostaly až na 25 stupňů Celsia, přišlo chladnější období, než je pro tuto roční dobu obvyklé, napsal ČHMÚ ve středu na sociální síti X. »O to citelnější ochlazení pociťujeme. Na horách se objevuje sněžení a i v nižších polohách se mohou přechodně vyskytnout sněhové vločky nebo krupky, zejména v intenzivnějších přeháňkách. Ty nás budou provázet dnes i v dalších dnech,« dodal.

Dnes ještě mohou teploty v Česku stoupat k 11 stupňům Celsia a v pátek ke 12 stupňům, od soboty do pondělí se ale podle předpovědi nedostanou přes devět stupňů. Mírné oteplení s maximy kolem 12 stupňů Celsia meteorologové očekávají v dalších dnech příštího týdne. Noční teploty ale nadále mohou být i pod nulou.

»Na srážky nejbohatší, zdá se, budou pátek a sobota. Přeháňky na naše území přinesou potřebnou vláhu a snad i radost milovníkům zimního počasí na horách,« uvedl ČHMÚ ve středu. Dnes se přeháňky objeví místy, mohou být i krupkové a v polohách nad 700 metry nad mořem i sněhové. Podobné to bude v pátek a v sobotu, v neděli a v pondělí by přeháňky měly být ojedinělé a se sněhem v místech nad 500 metrů nad mořem.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy