Geniální nebo genitální? aneb Jak se budí premiéři

Ten nynější se vzbudil sakra brzy. »V roce 1968 jsem byl malý kluk a v ulicích mého rodného města jsem viděl ruské tanky a toto už znovu vidět nechci, takže musíme Ukrajinu i nadále podporovat, jak jen to bude možné,« řekl Bidenovi.

Malý kluk v těch časech byl, ovšem to je jediné, co se nevymyká realitě a rozumu. On se narodil 1. září 1964, čili 21. srpna 1968 mu nebyly ještě ani 4 roky. Neuvěřitelně vnímavé dítko muselo tohle být, když si toto takto naturalisticky pamatuje, notabene že to v něm dodnes zanechalo strach z toho, že by týž pohled viděl znovu. Bravo, prostě v Brně musí kojenci pít »špicový vasr«, jinak si to neumím vysvětlit. Já jsem oproti němu skoro o dva roky starší a ze srpna 1968 si pamatuju prd, a to jsme bydleli v Praze a tanky osvoboditelů nám jezdily pod okny. Holt, blbá voda.

Náš malý génius (nebo to druhé z titulku?) si s Bidenem vůbec musel užít spousty srandy. Tady se člověk nic pořádně nedozví, ale kupř. řecký server el.gr informuje o tom, že americký prezident děkoval za munici pro Ukrajinu ČESKOSLOVENSKU. Titulek taky good… »Nyní už nemluví (myšlen dědek) jen k lidem dávno mrtvým, ale děkuje státům, které byly rozpuštěny před desetiletími. Svět se směje«.

No jo, no, takhle to dopadá, když se sejdou dva géniové takříkajíc z opačných pólů – jeden natolik citlivý a vnímavý, že jako školou nepovinný sotva čtyřletý prcek dokázal již tehdy analyzovat srpen 1968 natolik, že dodnes z toho existuje a budí se hrůzou, a druhý, jenž oživuje nejen mrtvé, ale po tomto setkání i dávno neexistující státní útvary.

Biden kromě jiných vyděsil Řeky, a sice fatální neznalostí dějepisu a zeměpisu, Fiala dokonce i spolustraníky, kteří onen citovaný výrok přijali buď dosti rozpačitě, nevěda jak reagovat, aby šéfa neshodili, nebo v reakci upilovávali těm ruským tankům hlavně.

Prostě si dali rande Geni-ální/-tální a geni-álnější/-tálnější. Finální podoba posledních dvou slov této závěrečné věty je na vás… Rozhodujete se samozřejmě svobodně, což byste za komunistů nemohli… Zlatej Jakeš.

Dušan Sedlák

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy