První primátor města Karviná Lubomír Kuznik znovu v řadách ČSSD

Dnes byla založena za účasti místopředsedy ČSSD Petra Gawlase místní organizace strany v Karviné. »Ve městě Karviná slavila vždy ČSSD úspěchy, jsem přesvědčen, že v komunálních volbách na ně navážeme. Vždyť tak skvělá značka, pod kterou zde první primátor Karviné pan Lubomír Kuznik kandidoval, se přece neopouští,« řekl při zahájení ustavující schůze MO Gawlas.

»ČSSD zde vždy pomáhala lidem a oni jí to vraceli svými volebními hlasy. Jako primátor jsem se vždy zasazoval o spravedlivé sociální podmínky pro každého občana. Jakési hrátky se jménem strany a její postupnou liberalizaci beru jako zradu na voličích, proto se dnes do politiky vracím. Chci pomoci značce ČSSD a celé straně k návratu do nejvyšších politických pater. Především ale chci pomoci mladým a novým politikům od nás z Karviné. Jedním z nich je i nový předseda naší MO David Jelínek,« oznámil exprimátor Kuznik.

»Co říci na závěr? Snad jen to, že naši zatím malou pětičlennou organizaci se už zajímají mladí lidé z Karviné i okolí a mají zájem k nám vstoupit. Prostě značka ČSSD je tady u nás srdeční záležitostí. Takže vyzývám všechny, kterým současné vedení SOCDEM tuhle značku sebralo, aby přišli a pomohli nám ji zase budovat,« ukončil tiskovou zprávu předseda MO Jelínek.

ČSSD je nejstarší politickou stranou v zemi. Česká strana sociálně demokratická patřila od listopadu 1989 mezi ústřední politické síly spolu s ODS. Z jejích řad pocházeli předsedové vlády Miloš Zeman, Vladimír Špidla, Stanislav Gross, Jiří Paroubek a Bohuslav Sobotka. Nicméně ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2021 nepřekročila potřebnou pětiprocentní hranici a zůstala mimo parlament. Pod vedením Michala Šmardy se loni na jaře rozhodla změnit název na prosté Sociální demokracie a zkratku na SOCDEM. Následně v červnu se někdejší zkratky ČSSD ujala Jana Volfová, předsedkyně tehdejší České suverenity. Na únorovém sjezdu ČSSD v Praze se pak Volfová stala statutární místopředsedkyní a do čela strany byl zvolen expremiér Paroubek.

(pk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

 1. – jeden úředník a Sobotka- převedli do svého vlastnictví víc než 40 000 t.zv. bytů OKD a předali je uhlobaronu Bakalovi Podle mne členové ČSSD oloupili víc než 80 000 lidí o jejich byty (předpoklad 2 lidé v jednom bytě) – 80 000 lidí je OKRESNÍ MĚSTO -tak volte ČSSD.
  —V době vlády ČSSD vyšel zákon o EXEKUTORECH – na batole, jehož rodiče nebo pěstouni platí za odpady na špatném místě, zakleknou, po jeho dosažení plnoletosti EXEKUTOR, advokáti, vyšší soudní úředník a členové ČSSD – volte
  ČSSD.
  —Jestli někdo ví, co udělala ČSSD obecně prospěšného , tak by to sem mohl napsat
  –Podle mne je většina členů ČSSD obyčejní podvodníci a lháři -ale možná lháři a podvodníci nejsou. O tom, kdo je lhář a podvodník rozhodují, na zákonech NEZÁVISLÍ soudci
  –V době, kdy měla většinu v parlamentu a tvořila vládu, mohla ČSSD bydlení pro chudé řešit (např. stavbou ubytovacích kapacit pro chudé a zrušením daní z těchto kapacit , zákony znemožnit rozkrádání a loupeže státních a městských bytů, úřednicemi a úředníky měst a krajů , stejně jako exekuce-přeložit a zveřejnit zákony o vymáhání pohledávek v jiných státech. ČSSD mohla ubytovací kapacity, které na ně převedla bezplatně armáda, předat BEZPLATNĚ nepříliš bohatým lidem nebo bezdomovcům.
  –—Ve sněmovně byl projednáván zákon, podle kterého , po krachu Všeobecné zdravotní pojišťovny bude VZP předána nejsilnější zdravotní pojišťovně na TRHU- tedy SOUKROMÉ ZAHRANIČNÍ pojišťovně-majiteli této pojišťovny. ( Státní VZP nemůže přirozeným způsobem zkrachovat ) .POSLANEC Rath se proti tomuto zákonu postavil- za několik dnů byl uvězněn. Poslanci KSČM a za čssd, až na jednoho, hlasovali pro vydání POSLANCE Ratha policistům a policistkám k uvěznění.
  –—ČSSD se pokusila předat část ČR, horu Cínovec , australským soukromým okupantům a kolonizátorům – tak volte
  —-Šmarda jako předseda Sociální demokracie demonstrativně volil , v prezidentských volbách, Petra Pavla. Co je třeba více dodávat k české Sociální demokracii?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy