Rajchl: Zahraniční politika současné vlády je v podstatě jenom parodie na politiku

»Zahraniční politika současné vlády, to je v podstatě jenom parodie na zahraniční politiku. Na místo toho, abychom si jasně definovali, co jsou české národní zájmy, tak je to přesně obráceně,« konstatoval advokát a předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřich Rajchl.

»Naši diplomaté jedou do Bruselu, tam dostanou pokyny, pak přijedou zpátky do Prahy a snaží se tady nám vysvětlit, jak to máme udělat, aby byli pan Timmermans a paní von der Leyenová spokojeni. Za nás, za naši stranu Právo Respekt Odbornost, máme úplně jinou vizi české zahraniční politiky,« uvedl Rajchl. Podle něj se jedná především o politiku »všech azimutů«. »Nechceme žádné nepřátele, chceme pouze a jen přátelské korektní vztahy, kde Česká republika nebude vazalem, nýbrž seriózním a rovnocenným partnerem. Ve vztahu k Číně se chceme chovat stejným způsobem,« dodal předseda strany PRO.

Nelze pak přitom podle něj v podstatě tolerovat to, abychom na jednu stranu oficiálně říkali, že uznáváme »politiku jedné Číny« a na druhou stranu, v rámci disrespektu, posílali předsedkyni Poslanecké sněmovny na Tchaj-wan. »To je neseriózní přístup k zahraničnímu partnerovi, který prostě je degradací české zahraniční politiky. My se budeme chovat čestně, seriózně a korektně ke všem státům na celém světě. Nechceme skutečně mít žádné nepřátele. Stejně tak vůči Číně jsme připraveni být korektním férovým partnerem, se kterým může počítat, a který drží svoje slovo,« uzavřel Rajchl.

(pr)

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

  1. Postsovětské státy jako Ukrajina (a tedy i Estonsko, Lotyšsko a Litva) nemají oporu v mezinárodním právu řekl čínský velvyslanec ve Francii Lu Ša-jie. To je jistě platforma, na které se budují přátelské vztahy, není-liž pravda Genosse Rajchl?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy