Home Názory Na Bílý dům… Tuhle vojnu vyhrajem!

Na Bílý dům… Tuhle vojnu vyhrajem!

Pavel Votruba

Aspoň v něčem se Česká republika stává pro kolem nevěřícně zírající svět velkolepým pojmem. Až ukrutná zarputilost na hraně sebepoškozování stran některých k tomu vyvolených, a sice dávat neustále na odiv vlastní blbost, je svým způsobem respektu hodna, neb bez pochyb vyžaduje nemálo úsilí – duševního, duchovního a fyzického.

Domníval jsem se ještě nedávno – dnes už vím, že infikován naivitou v konečném stádiu – že když mocnosti západní Evropy přehodnotí jakýkoli svůj zásadní postoj, to bezvýznamné nic, ta nepatrná tečka ve středu starého kontinentu, rozprostřená na pouhých sedmdesáti osmi tisících osmi stech šedesáti sedmi kilometrech čtverečních, sklapne podpatky a přizpůsobí se. Ó, jak jsem se mýlil.

Francouzský prezident byl svými vychovateli pečlivě poučen, jak se při nedávné návštěvě Číny chovat. Eman poslechl na slovo a krom řady dalších prohlášení řekl i toto: »Být spojencem Spojených států ještě neznamená být vazalem, neznamená to, že už nemáte právo myslet samostatně.«

To však tečku ve středu Evropy rozpumprlíkovalo natolik, že ti nejprotečkovanější z ní hlavu Galského kohouta bez milosti sťali. Zde máte na ukázku několik za uši nejpřitaženějších výroků novodobých Mydlářů a jedné scvrklé Mydlářky – takto novodobých architektů sebevražedné evropské politiky:

Europoslanec Šaša Vondra (ODS) – jo, ten s mastnou hlavou, kterou si naposledy myl snad v disentu, a to ještě omylem, když se po bujarém mejdanu u Vaška ráno zvrátil hlavou do umyvadla a nekoordinovaně štrejchnul o kohoutek: »Je to stará francouzská písnička. Nic nového pod sluncem. V době, kdy se směřuje k celosvětové reálpolitice a k multipolaritě, je to ale nebezpečné. Je to skutečně špatně a je to chyba.«

Prezident-čekatel (napotřetí to snad vyjde…), senátor Pavel Fischer, politicky striktně (ne)závislý»Macron v Číně nemluvil moudře a už vůbec ne za Evropu.«

Senátorka Miroslava Němcová alias brutální Mirkita (ODS): »Makron v Číně podrazil klíčové spojenectví Evropy a USA. V červnu se bude předvádět v Normandii na vojenských hřbitovech. Američané, Britové a Kanaďané se tam vylodili, aby osvobodili Francii. První den jich padlo víc než 10 000. Na to byli dobří. Teď do USA kope. Nestydí se?« (Opravdu napsala Makron – zřejmě při tom nevím proč myslela na makaróny, ale to by zas pak musel být Makrón ne Makron s krátkým »o«, poněvadž píšeme makaróny… – no nic, babča si na každý pád opět zajuchala.)

Europoslanec Tomáš Zdechovský (z traktorové stanice KDU-ČSL): »Evropa se musí stát soběstačnější. V mnoha oblastech je EU závislá jak na Číně, tak i na USA. Spojené státy jsou ale naším spojencem a partnerem. Slova prezidenta Macrona po návštěvě Číny proto byla nevhodná.« (Trefná reakce jednoho z diskutujících, cituji doslova a bez úprav: »A to je z vaší hlavy, nebo jste to dali dohromady v hloučku?…Vy jste opravdu primitiv pane Zdechowski«.)

Absolvent Západočeské univerzity v Plzni, poslanec Marek Ženíšek (TOP 09): »Naprosto ostudné a chybné. Evropa musí naopak odolat úplně jinému tlaku a s USA vyvažovat sílu Číny.«

Na závěr ještě otázečku pro tyhle Mydláře a tuhle Mydlářku: Drazí moji, co ze sebe vyblinkáte v momentě, až v Macronově duchu začne své postoje nejen vůči Číně, ale i Rusku (obé se již děje a míra intenzity toho roste a poroste), tak zvaně přehodnocovat Bílý dům? Setnete hlavu i jemu? Ona totiž právě tato situace dříve či později nastane (podle mě dříve, než se nadějeme/nadějete).

Co potom? Hm? Vyrazíte do boje proti Spojeným státům? Vlastně proč ne, vždyť naše armáda má k dispozici skoro 30 tanků a 5 z nich dokonce i startuje… (pardon, šest startuje, prý i ten na setrvačník v Janině kabelce).

To pak jo. Když se blbost zkombinuje s takto kvalitním zázemím vojenské techniky. Na Bílý dům…, parafrázuje Švejkovo Na Bělehrad. Tuhle vojnu vyhrajem…

Pavel Votruba

2 KOMENTÁŘE

 1. Sloupkařka z American Thinker Monica Showalterová navrhla, aby Spojené státy znovu změnily moc na Ukrajině kvůli aroganci tamních politiků.
  „Odkdy financovaný stát říká svému sponzorovi, koho má volit? Zdá se, že se to děje právě teď, když nám Ukrajina říká, kterého prezidenta bychom měli volit v roce 2024,“ napsala novinářka.

  Poznamenala, že přes veškerou americkou podporu a pomoc směřující na Ukrajinu, její vláda a úředníci, jako nevděčný příjemce dávek, nadále urážejí a kladou na Spojené státy nepřiměřené požadavky.

  Showalterová poukázala na slova náměstka ministra zahraničí Ukrajiny Andrije Melnyka, který vynadal podnikateli Elonu Muskovi za návrh mírového plánu, a také na velvyslance v Londýně Vadyma Prystaiko, který požadoval, aby Američané zvolili „adekvátního“ prezidenta, který bude pokračovat v podpoře Ukrajiny.

  „Je to úžasné. Nejdřív urážejí Muska, teď urážejí americké voliče. Kdo jsou tito hulváti a proč jim vůbec dáváme peníze? Pokud chtějí pomoc, pak je možná čas na další vládu na Ukrajině. Víme, že tímto způsobem se už Obama a Biden vměšoval do záležitostí Ukrajiny,“ shrnula Showalterová.

  Ukrajinští diplomaté se pravidelně ocitají v epicentru mezinárodních skandálů. Melnyk dříve přirovnal německého kancléře Olafa Scholze k „uražené jitrnici“ (pak toho litoval a omluvil se) a ještě předtím velebil vůdce ukrajinských nacionalistů Stepana Banderu. Melnyk označil spolupachatele Třetí říše za „bojovníka za svobodu“, kterému nejsou psány zákony, a popřel jeho účast na masakru polského obyvatelstva.

Comments are closed.