SOCDEM k tragédii: Bezpečnostní složky musí zjistit, proč ke smutné události došlo

Českou republiku poznamenala tragédie. Vysoký počet zmařených lidských životů a mnoho zraněných si vyžádal útok střelce na Filozofické fakultě UK. Uvedla to Sociální demokracie v tiskové zprávě k pohnutým událostem dnešního dne.

»Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodinám a blízkým všech, kteří přišli o život. Zároveň oceňujeme práci policie a složek záchranného systému, kteří situaci řeší. V nejbližší budoucnosti také bude třeba poskytnout podporu těm, kteří útok přežili a které poznamenal,« připomněla Sociální demokracie.

»Ačkoliv dlouhodobě patří naše země k těm nejbezpečnějším na světě, nelze s jistotou nikdy vyloučit podobné útoky. Úkolem bezpečnostních složek bude zjistit, proč k této smutné události došlo a přijmout taková opatření, aby se podobné útoky v budoucnosti minimalizovaly,« připomněla SOCDEM.

V tiskové zprávě dále vyzvala k tomu, aby tragédii nikdo z politiků nezneužíval k politickým útokům a interpretacím a vyjádřila důvěru v konání Ministerstva vnitra ČR a jeho složek. Výzva, aby »nezměrná lidská tragédie nebyla jakkoliv zneužívána k politickým hrám,« již dříve zazněla i od předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla. Upřímná soustrast pozůstalým i poděkování složkám integrovaného záchranného systému (IZS) dnes rezonovala napříč politickým spektrem České republiky.

(pk)

REPRO FOTO – ČT

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy