SOCDEM se měla sejít kvůli eurovolbám s Pellegriniho stranou. Plán se mění

Vypjatá situace na sousedním Slovensku po atentátu na premiéra Roberta Fica mění i program české Sociální demokracie (SOCDEM). Ta měla na neděli 19. května naplánované setkání se slovenskými kolegy na hranici obou zemí. Nakonec se akce uskuteční s pozměněným programem i obsazením.

U horského hotelu Kohútka, který leží na hranicích, se měli v 11.55 sejít zástupci české Sociální demokracie a slovenského HLAS – sociálna demokracia, včetně lídrů a kandidátů obou stran do Evropského parlamentu. Plánováno byo i vystoupení dechové kapely Miklovci a folklorního souboru Javorník-Trombitáši z Lúk.

»Uskuteční se pouze setkání českých Sociálních demokratů jako výraz solidarity se slovenskými přáteli,« prozradil dnes iportaL24.cz předseda SOCDEM Michal Šmarda. »Společnost je rozdělená a agresivní. Nejen u nás a na Slovensku, ale i v dalších zemích. Musíme zastavit spirálu násilí, strachu a nenávisti! Útok střelce na premiéra Fica je to to nejhorší, co se mohlo ve střední Evropě stát,« uvedl Šmarda již ve středu po tragických událostech při výjezdním zasedání sůlovenské vlády v Handlové, kdy Fica postřelil 71letý muž, kterého policie a ochranka zadržely přímo na místě činu.

Slovenský HLAS – sociálna demokracia je vládní stranou, její šéf Peter Pellegrini byl navíc v dubnu zvolen prezidentem své země, úřadu se ujme v červnu. Česká Sociální demokracie nemá svého zástupce ani v Poslanecké sněmovně, ani v Evropském parlamentu. K plánovanému návratu do EP ji vede v nadcházejících volbách, jež měly být rovněž předmětem setkání v Kohútce, místopředseda strany a exministr Lubomír Zaorálek, dvojkou je rovněž místopředsedkyně SOCDEM Daniela Ostrá.

(pk)

FOTO – socdem.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy