Strana PRO podala trestní oznámení na ministra financí Stanjuru

Strana Právo Respekt Odbornost (PRO) podala trestní oznámení na ministra financí Zbyňka Stanjuru pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku dle §220 trestního zákoníku za naprosto neadekvátně předražený nákup sítě čerpacích stanic Robin Oil. Webovému deníku iportaL24.cz to povrdil předseda PRO Jindřich Rajchl.

»Pokud by jakýkoliv starosta jakékoliv obce v České republice koupil jakoukoliv komoditu za nejméně desetinásobek reálné hodnoty, tak by si na něj orgány činné v trestním řízení nepochybně velmi záhy posvítily. Tak se přesvědčíme, jestli totéž bude platit i u ministra financí. Jestli tu stále platí princip rovnosti před zákonem, nebo se zde již znovu vytvořila sorta nedotknutelných papalášů,« uvedl Rajchl na sociální síti.

Strana PRO podle něj setrvává v přesvědčení, že politici by měli nést odpovědnost za své jednání – jak hmotně-právní, tak trestně-právní. »Pokud někdo koupí něco, co by mělo mít hodnotu 500 milionů za 4,5 miliardy, tak je vyvození takové odpovědnosti zcela na místě,« připojil Rajchl s dodatkem, že o výsledku řízení bude občany informovat.

Stát zmíněnou akvizicí získal 75 benzinových pump. Zařadí je do své sítě EuroOil, která tak bude mít 285 stanic. Kritikou toho kroku nešetří i parlamentní opozice, naposledy ho v rozhovoru pro iportaL24.cz zmínil i exhejtman Jihomoravského kraje a současný šéf krajské organizace PRO Michal Hašek. »Tato vláda se hlásí k Green Dealu, který míří k elektromobilitě, a najednou tady kupuje 75 benzinových stanic. Nechápu,« uvedl mj. Hašek.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy