Home Domácí Týden přinese nový sníh, ale také hrozbu vzniku ledovky

Týden přinese nový sníh, ale také hrozbu vzniku ledovky

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počasí v Česku bude tento týden bohaté na srážky, zejména sněhové. Denní maxima budou kolem nuly, ve čtvrtek se přechodně oteplí až k osmi stupňům.

Zpočátku týdne hrozí vznik sněhových jazyků, na horách závějí. Ve středu a v noci na čtvrtek bude riziko představovat ledovka. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes a v úterý bude podle meteorologů proměnlivá oblačnost, provázená sněhovými přeháňkami, na horách i trvalým sněžením. Zejména na severu a severovýchodě Česka se místy budou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje. V Jizerských a Orlických horách, Jeseníkách a zejména v Krkonoších by mohlo za oba dny napadnout i přes 30 centimetrů nového sněhu, uvedli meteorologové v neděli na Facebooku.

Ve středu bude sněžení místy přecházet do mrznoucích srážek či deště. Hrozit proto bude vznik ledovky. V čtvrtek se v Česku oteplí. Nejvyšší denní teploty budou nejčastěji mezi čtyřmi až osmi stupni Celsia. Občasný déšť bude přecházet do sněžení. V pátek a o víkendu se denní maxima opět vrátí k nule.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here