V Česku bude tento týden oblačno, ale teploty vystoupají nad 20 stupňů

V Česku bude tento týden většinou oblačno s přeháňkami a zpočátku týdne i s bouřkami. Teploty ale po většinu dní mohou vystoupat nad 20 stupňů Celsia. V noci se budou teploty držet vesměs nad nulou, ve druhé polovině týdne se však mohou objevit přízemní mrazíky. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Vydatnější srážky čekáme dnes večer a v noci na zítra (úterý), především v jihovýchodní polovině území, kde se hlavně odpoledne a večer vyskytnou i bouřky. Mohou být provázené krupobitím a přívalovými dešti,« sdělili pracovníci ČHMÚ na síti X. »Během noci na úterý přejdou srážky do trvalého, místy i vydatnějšího deště. Ten začne slábnout v úterý v ranních nebo dopoledních hodinách,« doplnili.

Déšť nebo přeháňky se budou podle předpovědi ústavu v Česku objevovat po celý týden s výjimkou čtvrtka, kdy bude jasno až polojasno. V pátek a o víkendu se ale budou přeháňky vyskytovat jen ojediněle.

Po víkendu s teplotami, které dosahovaly téměř 27 stupňů, se tento týden ochladí. Dnes bude podle předpovědi ještě 17 až 22 stupňů a na jihovýchodě země až 25 stupňů. V úterý už bude však nejvýše 19 stupňů a ve středu maximálně 18 stupňů.

Ve druhé polovině týdne pak teploty opět stoupnou. Ve čtvrtek a pátek bude přes den 17 až 21 stupňů a o víkendu 16 až 21 stupňů Celsia. V noci se teploty po celý týden udrží většinou alespoň několik stupňů nad nulou, ale od čtvrtka se mohou místy objevovat přízemní mrazíky. »Během úterý a v noci na středu k nám začne pronikat sušší a chladnější vzduch od severovýchodu. Bude víc sluníčka, ale v noci musíme počítat s nižšími teplotami mezi sedmi až dvěma stupni Celsia, při zemi i s přízemními mrazíky, které vydrží místy až do víkendu,« sdělil ČHMÚ na síti X.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy