ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Chtěli nám zakázat přístup do lesů

Nebýt ombudsmana Stanislava Křečka (85), tak nečinností obou opozičních stran, jak ANO, tak SPD, skončilo by to jediné, co ještě člověka potěší a to je, odpočinout si po všech těch ranách osudu, které nám uštědřuje naše vláda, výletem do lesa. Les je to jediné bohatství pro obyčejného člověka, které máme. Nemáme moře, nemáme čistá jezera a průhledné řeky. Máme pouze lesy. I když ty nám už zničily různé neziskovky mladých blouznivců, kteří se připoutávali ke stromům napadeným kůrovcem na Šumavě, aby je lesníci nemohli pokácet a zabránit tak kůrovcové kalamitě.

Zeleným aktivistům se tak podařilo zničit lesy v celé republice, protože u nás vanou západní větry. Ale to nestačilo. Hned se nastalé situace chopili majitelé lesů, kteří pod pláštíkem kůrovcové kalamity začali kácet hlava nehlava, jenom kvůli zisku. Místo aby se drahocenná surovina, kterou dřevo je, zpracovávalo u nás doma, tak se vyváží za hubičku do zahraničí.

Bezohlednost filosofie peněz nám ničí vše. A teď, v naprosté tichosti, chtěli majitelé lesů, abychom se dopracovali do takové situace, jako popisuje George Orwell v dystopii (která se pomalu stává realitou) románu 1984. Ministerstvo zemědělství v gesci KDU-ČSL chtělo v podstatě pro občany zakázat přístup do lesů. V rámci novely mysliveckého zákona chtělo dát větší pravomoci vlastníkům lesů zřizovat obory a zakazovat do nich lidem vstup. Ministerstvo novelu hájilo tím, že se k posílení práv vlastníků lesů zavázalo v programovém prohlášení vlády.

To by vlastně znamenalo to, že by postupně všichni vlastníci lesů ohrazovali své majetky, a běžní lidé by vůbec do lesa nemohli chodit. Sbírat houby, chodit po značených turistických cestách, využívat lesního vzduchu.

Takoví »echt« pravicoví diskutéři mi nyní namítnou: majitel si může se svým majetkem činit, co chce. Ano, on tak již činí. Říkalo se, že privátní majitel lesa se bude o les lépe starat než stát. A jak to teď vypadá. V privátních lesích neskutečný bordel. To před rokem 1990 nebylo, co si pamatuji. Soukromý vlastník se jen stará o to, aby na tom, co vybudovaly generace před ním, vydělal co nejvíce, bez ohledu na generace příští. Holenkové, oni soukromí majitelé se dříve o své majetky starali jako o své děti. To dnes již není.

Tato novela se v tichosti připravovala. Kde bylo ANO? To si nevšiml nikdo z tohoto největšího poslaneckého klubu, co se na prosté občany chystá? Vždyť lesy a houbaření je to jediné, co obyčejným lidem, za které jakože ANO bojuje, zbývá. O vládních stranách vůbec nemluvím. To je čiré zlo. Ti vymýšlí a realizují to, co přivede lidi do otroctví. Ale že se neozvala opozice. SPD, která se prsí bojem za ty, co mají vysoko do žlebu. Dostává ročně desítky milionů do své kasy za to, že sedí a jenom mluví a mluví, (protože ji do vlády nikdo nikdy nevezme), a nenajde se nikdo z této strany, kdo by upozornil na tuto připravovanou »dardu« do zátylku těch, co už nemají skoro žádnou radost ze života, a jediný únikem je výlet do přírody.

A co mimoparlamentní opozice, která také dostává ze státního rozpočtu, to jest z daní nás všech, peníze do svých stranických kasiček? O Přísaze nemluvím, tu obyčejný člověk vůbec nezajímá. Je to vlastně taková příprava na novou ODS, když ta současná spadne pod stůl. Ale co levicová SOCDEM? Nic, dostává peníze od miliardáře, tak musí být hodná k těm, co mají peníze. A KSČM? Slyšel jsem, že Kateřině Konečné by vadili kandidáti na předních místech STAČILO!, kteří by měli víc jak 50 let. Vida, on to nebyl fejk, to co jsem slyšel. Podíval jsem se na kandidátní listinu a skutečně do 5 místa nikdo nad 50. Ovšem voliči se nad touto věkovou hranicí nepohrdá. Což jsou vlastně převážně voliči této strany. A navíc. Že by Fulbrightovo stipendium (což je stipendium americké vlády), které voličské bublině této strany vadilo u Jana Farského ze STAN, u druhého místa na kandidátce STAČILO! nevadí?

Jsou to paradoxy, jak by řekl klasik. Ještě že máme alespoň na takovém místě, jako je ombudsman, někoho, komu je 85 let a 20. 5. mu bude 86 let. Pane Křečku, když jsem byl ještě mladší, tak jsem se s Vámi dostával do sporu. Teď vidím, jak jsem byl hloupý. A měli by si to uvědomit všichni. Když je někdo ve vysokém věku čilý a plný elánu, tak dokáže pro společnost udělat daleko více užitečných činů, než kohorta těch do padesáti let na čelných místech kandidátek. Ostatně také SSSR se rozpadlo pod rukami mladého, nadějného Michaila Gorbačova. Jenom vzhlížím k tomu, že dostatečný počet těch mladých, nadějných, které vážení občané zvolíte, pomůže k rozpadu EU.

Petr Hannig, 4. na kandidátní listině s číslem 15, ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura! (a nejsem, kupodivu, na naší kandidátce ten nejstarší).

PS: Ještě že náš lídr, europoslanec, (kterého jako jediného lídra mezi europoslanci nezvou do CNN Prima News, Proč asi?) generálmajor v. v. Ing. Hynek Blaško, už má hodně přes padesát a dokonce hodně přes šedesát. Jako každý moudrý a charakterní muž blížící se k sedmdesátce ví, jak ctít ty, kteří jej zvolili. Dostal čtvrtý nejvyšší počet preferenčních hlasů ze všech kandidátů ve volbách 2019. Nikdy nezradil. Hlasoval vždy ve prospěch občanů ČR.

Související články

8 KOMENTÁŘŮ

 1. Pane Hannigu, já oceňuji vaši podporu současné důchodové reformy, kdy poukazujete, že i v 70 ba i v případě pana Křečka i v 86 letech mohou občané podávat kvalitní pracovní výkony, ale přeci jenom, není to už příliš?

   • Pane nevímkdo, abych splnil vaše vysoké nároky na moje diskuzní příspěvky, vyhovím vám, i když si myslím, že můj příspěvek se jednoho tématu, který pan Hannig často a rád akcentuje, dotkl. Pokud za stěžejní téma tohoto podnětného článku považujete možný zákaz přístupu do lesů, vod a strání, pak mohu zodpovědně říci, že za 35 let současného režimu jsem nezažil jedinou restrikci přístupu do uvedených končin, které rád a často navštěvuji, a to ani soukromých. Zároveň mi nikdy a nikým nebylo bráněno ve sběru lesních plodů a hub.
    PS: Příště by bylo určitě přínosnější, sám ukázat své argumentační schopnosti a ne jen okřikovat ostatní.

    • Vy jste fakt boží 🙂 Podle závěrečného: “Příště by bylo určitě přínosnější, sám ukázat své argumentační schopnosti a ne jen okřikovat ostatní.” jste právě předvedl své argumentační schopnosti a neokřikoval ostatní? Ale Vy tu nic jiného sám neděláte.
     A k tomu lesu – protože Vám se to nestalo, tak to neexistuje? Víte, co odpověděl Bohuš Stejskal (Bolek Polívka) paní doktorce (Ivana Chýlková), když pochybovala o tom, jak někdo může věřit v Boha, když ho nikdo neviděl?
     A pusťte si písničku od Pokáče V lese 🙂

    • To je totiž nový záměr, “odbourání reliktů komunismu”. Ovšem za nějaký čas my naopak budeme odbourávat relikty kapitalismu.

  • Možnost dál pracovat samozřejmě bude existovat i při návratu věku odchodu do důchodu na normální úroveň 60 let pro muže atd. Z dob socialismu taky známe pracující důchodce, další se věnovali svým zálibám, jiní pečovali o vnoučata (to je ostatně evolucí daný hlavní důvod existence seniorů) a někteří už prostě nemohli… Ale dřít až do smrti, jak po nás v době rostoucí produktivity výroby chce vykořisťovatelský režim, to je absurdní.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy