V Česku se do konce týdne budou objevovat přeháňky a bouřky

V Česku se do konce týdne budou objevovat přeháňky a bouřky, teploty většinou vystoupají nad 20 stupňů Celsia, o víkendu bude nejtepleji na Moravě a ve Slezsku, v neděli místy až 26 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Přeháňky a bouřky se budou vyskytovat hlavně přes den, v noci se situace uklidní. Meteorologové takové situaci říkají »počasí s denním chodem«, uvedl dnes ČHMÚ na sociální síti X.

»Dnes čekáme přeháněk a bouřek z následujících dní nejméně, naopak pátek by měl být nejchladnější a také nejdeštivější,« sdělil ČHMÚ. Nejvyšší denní teploty se dnes budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 16 stupňů. V pátek meteorologové předpokládají přes den 17 až 21 stupňů Celsia.

Také v sobotu a v neděli se během dne na většině území objeví přeháňky a místy bouřky. V sobotu se nejvyšší denní teploty očekávají mezi 19 až 23 stupni Celsia, ve Slezsku až 25 stupňů, a v neděli 20 až 24 stupňů, na Moravě a ve Slezsku místy až 26 stupňů.

Podobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy