Home Domácí Víkend bude nadprůměrně teplý, přeháňky budou většinou ojedinělé

Víkend bude nadprůměrně teplý, přeháňky budou většinou ojedinělé

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Víkend bude nadprůměrně teplý, dnes a v pátek budou teploty přes den stoupat až k devíti stupňům Celsia, v sobotu a v neděli k sedmi stupňům. V noci ale může od pátku i mrznout. Přeháňky budou většinou ojedinělé. Vítr v noci zeslábl, silně foukat má ještě dnes na horách a v západní a severní části Moravy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho sdělení na sociální síti X.

Meteorologové na síti X připomněli, že ve středu zaznamenali rekordní teploty na téměř třetině stanic měřících alespoň 30 let, už se ale lehce ochladilo. »Teploty nad deset stupňů Celsia v dalších dnech znovu nečekáme, nicméně i tak bude následující týden nadprůměrně teplý,« dodali.

Počasí o víkendu bude oblačné až polojasné, na dnešek předpověděl ČHMÚ přeháňky místy na severu a severovýchodě území, jinde ojediněle. V nadmořských výškách nad 600 metrů budou přeháňky smíšené nebo sněhové. V pátek budou přeháňky ojedinělé, na severovýchodě většinou sněhové, odpoledne a večer může pršet a ve vyšších polohách sněžit. V sobotu by měly být přeháňky na horách a na severovýchodě ojedinělé a většinou sněhové. Neděle by měla být polojasná až oblačná bez srážek.

»Vítr v noci částečně zeslábl a dnes čekáme silnější nárazy severozápadního větru kromě hor také v západní a severní části Moravy,« uvedl ČHMÚ na síti X. Výstraha meteorologů před silným větrem platí do dnešního večera v pásu od Vysočiny po Jeseníky, v nárazech může místy foukat rychlostí až 70 kilometrů za hodinu.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here