Home Zahraničí Individuální obvinění umožňují více lidem vidět skutečný Sin-ťiang

Individuální obvinění umožňují více lidem vidět skutečný Sin-ťiang

23. ledna místního času v Ženevě Čína představila svou cestu rozvoje lidských práv a úspěchy během čtvrtého kola přezkumu lidských práv Radou OSN pro lidská práva. Více než 120 zemí poskytlo pozitivní hodnocení. To způsobilo neúspěch několika západních zemí, které se snaží politizovat přezkum lidských práv prostřednictvím otázky Sin-ťiang.

Čína téhož dne vydala bílou knihu s názvem »Čínský právní systém a praxe v boji proti terorismu«, která popisuje čínské protiteroristické praktiky a úspěchy. To také poskytuje odpověď pro okolní svět, aby porozuměl změnám v Sin-ťiangu. Z obsahu bílé knihy lze vidět, že boj proti terorismu v souladu se zákonem je vždy přítomen, což nejen maximalizuje boj proti terorismu, který ohrožuje životy a majetek lidí, ale zásadně to chrání lidská práva široké veřejnosti, jako je právo na život a rozvoj. Průzkumy ukazují, že pocit bezpečnosti mezi čínskými lidmi se zvýšil z 87,55 % v roce 2012 na 98,62 % v roce 2021 a udržuje si vysokou úroveň.

V této bílé knize Čína jasně definuje, co je terorismus, což činí protiteroristická opatření v souladu se zákonem transparentními, přesnými a účinnými. Zároveň Čína vytváří stále úplnější protiteroristický právní systém, který zahrnuje, jak oprávnění bojovat proti terorismu, tak jasnou regulaci dohledu, který reguluje fungování protiteroristických sil.

Stojí za zmínku, že Čína nejen chrání lidská práva obětí, ale také chrání legitimní práva podezřelých. Například během projednávání soudního případu týkajícího se teroristického útoku soud v Sin-ťiangu neprodleně informoval překladatele, aby byli přítomni a přeložili příslušné právní dokumenty, čímž zajistil právo účastníků soudního řízení používat svůj vlastní etnický jazyk a písmo při projednávání případu.

Bylo prokázáno, že duch právního státu odrážející se v čínském protiteroristickém úsilí je v souladu se zásadami a koncepcemi mezinárodního boje proti terorismu. Nejen, že účinně předchází a trestá teroristické činnosti, ale také účinně respektuje a chrání lidská práva. Některé západní země zavedly »dvojí standarty« v otázkách boje proti terorismu a používaly takzvaný »právní stát« a »lidská práva« jako záminky k zasahování do vnitřních záležitostí Číny, což nejen brání mezinárodní spolupráci v boji proti terorismu, ale také to podkopává globální ochranu lidských práv.

Čínské úsilí o boj proti terorismu v souladu se zákonem udržuje regionální a mezinárodní bezpečnost a stabilitu a rovněž významně přispívá ke globální správě lidských práv. Během čtvrtého kola přezkumu lidských práv Radou OSN pro lidská práva Čína oznámila, že přijme třicet nových opatření na ochranu lidských práv. Jak se daří ochraně lidských práv v Číně? Nejlepším důkazem je podpora více než 120 zemí.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here