Home Domácí »Vláda likviduje Českou republiku«. OS ČMS podporuje protesty zemědělců

»Vláda likviduje Českou republiku«. OS ČMS podporuje protesty zemědělců

Odborové sdružení Čechy, Moravy, Slezska (OS ČMS) plně podporuje protesty českých zemědělců zaměřené na řešení současného neutěšeného stavu v českém zemědělství. Uvádí se to ve stanovisku, které redakci iportaL24.cz zaslal předseda sdružení Stanislav Grospič.

»Vnímáme současnou tíživou situaci českých zemědělců a neadekvátní českou vládní politiku dotací, výkupních cen zosobňující vysoké marže pro obchodníky, nedostatečné ochrany českého trhu proti levným nekvalitním zahraničním potravinám a dovozu zemědělských levných zemědělských komodit. Odmítáme spolu s nimi nesmyslná opatření Green Dealu a další rozhodnutí Evropské komise likvidující ve své podstatě tradiční zemědělskou výrobu,« píše se ve stanovisku OS ČMS.

Podle odborářů politika současné české vlády spolu s inflací a růstem cen energií likviduje české zemědělce a Českou republiku a její občany činí stále více závislými na zahraničním dovozu. »Politika vlády spolu s praktikami obchodních řetězců ožebračují jak české zemědělce, ale ožebračují také i české občany coby spotřebitele. Dotýká se negativně i odvětví potravinářského a zpracovatelského průmyslu, negativně dopadá na zaměstnance v těchto odvětvích. Je třeba klást si otázku, koho česká vláda hájí? Odmítáme diktát zájmů zahraničního kapitálu, nadnárodních obchodních řetězců a Evropské unie,« konstatuje se dále ve stanovisku s dodatkem, že OS ČMS z daných důvodů vyjadřuje plnou solidaritu českým zemedělcům.

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here