Home Zahraničí Obnovení přílivu čínských turistů do Itálie by mohlo v letošním roce znamenat...

Obnovení přílivu čínských turistů do Itálie by mohlo v letošním roce znamenat »nová maxima«

Čínští turisté si pořizují selfie u Konstantinova oblouku v Římě, Itálie, 1. května 2023. FOTO - Xinhua/Jin Mamengni

Oživení přílivu čínských turistů do Itálie je na dosah a jejich příjezd by mohl v letošním roce dosáhnout »nových vrcholů«, počínaje Svátky jara v Číně, uvedla představitelka italského cestovního ruchu.

Svátky Jarního festivalu, které letos probíhají od 10. do 17. února, jsou tradičně jedním z vrcholů příjezdů čínských turistů a „nepochybně poslouží jako ukazatel pro pochopení trendů pro nadcházející měsíce“, uvedla Ivana Jelinicová, prezidentka a generální ředitelka Italského národního turistického sdružení, v nedávném písemném rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Poznamenala, že nárůst čínských turistů v Evropě a Itálii byl ve druhé polovině roku 2023 poměrně značný, spolu s příznivými faktory, jako je zvýšení počtu mezinárodních letů a nárůst počtu čínských turistů přijíždějících během letošních novoročních svátků.

Potenciál čínského výjezdového cestovního ruchu je obrovský a letos se očekává, že počet čínských turistů v Itálii dosáhne a překoná rekord z roku 2019, uvedla Jelinicová.

»Nejnavštěvovanějšími městy budou bezpochyby Řím, Benátky, Florencie a Milán,« uvedla a dodala, že mezi čínskými turisty jsou stále oblíbenější i další destinace, jako jsou jižní přímořská letoviska, alpský region, historické vesnice ve střední Itálii a termální střediska.

Dodala, že čínský cestovní ruch je pro různé destinace v Itálii klíčový. Například čínští návštěvníci se v roce 2019 umístili na třetím místě v počtu přijíždějících turistů do italského regionu Emilia-Romagna.

Jelinicová uvedla, že pro přilákání čínských turistů jsou podle ní klíčové zejména přírodní scenérie, architektonické skvosty a vynikající místní kuchyně. »Italské destinace, které dokážou tyto tři prvky spojit, mají dobrou pozici pro přilákání stále většího počtu čínských turistů, a těch je skutečně mnoho.«

Letošní rok je považován za klíčový pro oživení čínského turistického  cestovního ruchu. Podle čínského Národního imigračního úřadu zaznamenala Čína během třídenních novoročních svátků, od 30. prosince 2023 do 1. ledna 2024, 5,18 milionu příjezdů a výjezdů, což představuje 4,7násobný nárůst oproti stejnému období předchozího roku a návrat na úroveň roku 2019.

Cestovní ruch představuje významnou část italské ekonomiky. Podle údajů z odvětví činil v roce 2019 celkový příspěvek odvětví cestovního ruchu zhruba 13 % hrubého domácího produktu Itálie.

Jelinicová uvedla, že přínosy z čínských turistů by se mohly rozšířit do různých hospodářských odvětví, včetně pohostinství, přímých služeb pro turisty, odvětví Made in Italy, maloobchodu, luxusu, potravinářství a vinařství.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here