Září bylo na českých silnicích tragické hlavně pro motorkáře

V září zemřelo na českých silnicích zatím 46 lidí, o pět víc než loni. Od začátku roku si dopravní nehody vyžádaly 356 životů, což je o 17 více než ve stejném období před rokem.

Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie k páteční půlnoci. Výrazný nárůst počtu úmrtí oproti loňskému září zaznamenali policisté u motorkářů.

Za letošní září evidují policisté více než 7500 nehod, zhruba o 1000 méně než loni. Při haváriích zemřelo 46 lidí, 161 utrpělo těžká zranění a dalších téměř 2200 lidí se zranilo lehce.

Mezi oběťmi zářijových nehod byli nejpočetněji zastoupeni motorkáři. Zemřelo jich 14, což je o deset více než loni. Následovali řidiči osobních aut, kterých zahynulo 13, meziročně o pět méně. Mezi oběťmi havárií bylo dále sedm chodců, pět cyklistů, čtyři řidiči nákladních vozů a tři spolujezdci z osobních aut.

Od začátku letošního roku do páteční půlnoci se na českých silnicích stalo podle předběžných údajů téměř 68 600 dopravních nehod. Představuje to meziroční pokles o sedm procent. Počet úmrtí však stoupl o pět procent na 356 případů.

Mezi oběťmi letošních nehod převažují řidiči osobních aut, kterých zatím zemřelo 139, o 12 více než loni ve stejném období. O deset na 61 případů stoupl i počet usmrcených řidičů motocyklů. Naopak pokles je ve statistikách patrný u spolujezdců v osobních autech, kterých zatím zemřelo 35, meziročně o 18 méně.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy