Carlson: Biden zatahuje USA do války s Ruskem. Svět ještě nikdy nebyl tak blízko jadernému konfliktu

Americký prezident Joe Biden zatahuje USA do války s Ruskem a na Blízkém východě. Svět ještě nikdy nebyl tak blízko jadernému konfliktu. Tento názor vyjádřil novinář Tucker Carlson, když ve svém pořadu komentoval výroční projev šéfa washingtonské administrativy v Kongresu o stavu Unie.

»Proč to požadují? Proč je válka s Ruskem to nejdůležitější? Když se podíváte na čísla nebo mapu, není zřejmé, že by Rusko bylo hlavním nepřítelem Ameriky. Existují i jiní kandidáti. Možná je to proto, že Rusko je největší křesťanskou zemí na světě?« uvedl Carlson »Že by to bylo proto, že vydělává na válce? To je jistě pravda,« dodal novinář s odkazem na americké politické kruhy. »Mohly by však existovat i jiné důvody.«

»A my víme, že válka proti Rusku nebude jediná, do které se zapojíme. Není jediná z těch, které Biden oznámil. Biden také sdělil, že budeme mít pozemní síly v pásmu Gazy. Ve skutečnosti to přiznal. Ve skutečnosti jsou tam americké síly již několik měsíců,« poznamenal Carlson. »V jakém okamžiku zvítězíme? Jaký je zde cíl? Americké životy budou v ohrožení,« dodal.

»Cílem je dostat USA do další války v zámoří. Spojeným státům to nemůže pomoci. Pouze nám to ublíží. Už teď nám to ubližuje. A neděláme to proto, že je to pro nás dobré, děláme to proto, že to vyžadují zahraniční zájmy. Amerika je zneužívána, už to tak často bylo,« zdůraznil novinář s tím, že výsledkem je, že svět je nyní blíže jaderné válce než kdykoli v historii, blíže než během kubánské krize. »Nevíme, kam to směřuje.«

Během svého čtvrtečního projevu americký vůdce tvrdil, že Kyjev může v konfliktu zvítězit, pokud Spojené státy Ukrajinu podpoří a poskytnou jí »zbraně, které potřebuje k obraně«. V této souvislosti Biden znovu vyzval americký Kongres, aby podpořil přidělení nového balíčku pomoci Ukrajině. Uvedl také, že USA zřizují v pásmu Gazy dočasný přístav, který bude palestinské enklávě dodávat humanitární pomoc po moři.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy