Čínský vysoce kvalitní rozvoj přispívá ke globální energetické transformaci

Brazilský těžební gigant Vale má velké pochopení pro přínos vysoce kvalitního rozvoje Číny v oblasti energetické transformace, uvedl jeden z vedoucích pracovníků společnosti.

V červenci 2023 dosáhne brazilský solární energetický park Sol do Cerrado plného instalovaného výkonu 766 megawattů, což odpovídá spotřebě města s 800 000 obyvateli, uvedl Gustavo Biscassi, vedoucí oddělení vnějších vztahů společnosti Vale, v nedávném písemném rozhovoru pro agenturu Xinhua.

»Stojí za zmínku, že fotovoltaické moduly a náhradní díly používané v Sol do Cerrado dodává čínská společnost, což je skvělý příklad úzkého partnerství mezi Vale a Čínou v oblasti energetické transformace,« dodal.

Podle Biscassiho byl rok 2023 pro společnost Vale pozoruhodný, neboť do Číny vyvezla 186 milionů tun vysoce kvalitních výrobků ze železné rudy, což představovalo 61,7 % celkového prodeje železa v tomto roce.

»Náš kumulativní vývoz železné rudy do Číny loni překonal hranici tří miliard tun, což má pro společnost Vale zvláštní význam, protože v roce 2023 uplynulo 50 let od naší první dodávky železné rudy do Číny,« uvedl.

V uplynulém půlstoletí byla firma svědkem trvalého zlepšování podnikatelského prostředí na čínském trhu.

»Například v listopadu loňského roku vydalo ministerstvo obchodu Systém statistických zjišťování pro vykazování dovozu a vývozu volně ložených produktů,« uvedl Biscassi. »Na začátku jsme se setkali s určitými problémy, a proto jsme se obrátili na Městskou obchodní komisi v Šanghaji a CCCMC (Čínskou obchodní komoru dovozců a vývozců kovů, minerálů a chemikálií), které reagovaly na naše naléhavé potřeby a okamžitě nám poskytly poradenství a pomoc.«

»Lze říci, že právě díky takovému uvědomělému poskytování služeb a efektivitě práce je Čína i nadále žhavým místem pro zahraniční investice a rozvoj podnikání,« dodal.

Podle Biscassiho se společnost Vale chce podílet na dekarbonizaci a zelené transformaci Číny, která za posledních pět desetiletí značně pokročila.

Čína dnes urychluje novou industrializaci poháněnou inovacemi a založenou na ekologických a nízkouhlíkových technologiích a dosahuje plodných výsledků. Jako přední světový dodavatel vysoce kvalitní železné rudy a dlouhodobý partner Číny vidí společnost Vale v tomto kroku významné rozvojové příležitosti, uvedl Biscassi.

»V posledních letech jsme vyvinuli řadu inovativních dekarbonizačních řešení, jako jsou (zelené) brikety, Tecnored a Mega Hubs,« vysvětlil. »Díky našim vysoce kvalitním výrobkům z železné rudy a inovativním dekarbonizačním řešením se těšíme, že pomůžeme čínskému ocelářskému průmyslu dosáhnout dekarbonizace a zelené transformace co nejdříve, a přispějeme tak k dosažení čínského ‚dvojího uhlíkového cíle‘ a kvalitnímu rozvoji.«

Kromě toho, že je Čína pro společnost Vale největším trhem od roku 2006 a od roku 2014 místem odbytu více než 50 % jejích produktů ze železné rudy, je pro ni také rozhodujícím dodavatelem produktů a služeb v oblasti těžby, infrastruktury a logistiky, uvedl.

»Rozvoj, kterého společnost Vale dosáhla, je od Číny neoddělitelný a náš budoucí rozvoj bude rovněž závislý na Číně,« poznamenal Biscassi.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy