Jasné NE vládě Petra Fialy? První na řadě je symbol jménem Dolní Kounice

Lidé, nespokojení s pětikoaličním kabinetem premiéra Petra Fialy (ODS), mají další možnost spojit své síly i o letních prázdninách. Tzv. Stávkový výbor, který plánuje celonárodní hodinovou stávku na 12. září tohoto roku, nově svolává nespokojené občany již na 4. srpna na setkání na hradě a zámku Dolní Kounice u Brna. »Řekněme jasné NE vládě Petra Fialy,« vyzývají organizátoři na internetových stránkách iniciativy.

»Národe, jsme skutečně schopni se spojit a říct vládě Petra Fialy jasné NE? Já věřím, že ano. O tom je stávka 12. září,« uvedl v nejnovějším videu Stávkového výboru jeden z hlavních představitelů, publicista Václav Hrabák. »Tato stávka není o tom, zastavit průmysl v české zemi, to si vůbec neklademe za cíl. Je o tom, ukázat naši společnou sílu. Pokud se do stávky zapojí 2,5 milionu lidí, každý čtvrtý bude mít na sobě nějaké označení, že se stávkou souzní. Číslo 2,5 milionu je naprosto reálné,« připojil Hrabák s dodatkem, že konkrétní druh označení bude teprve vyhlášen.

Podle něj účast ve stávce rozhodně neznamená, že se nemá hodinu pracovat, zvláště v momentě, kdy bude zaměstnavatel hrozit, že může své zaměstnance propustit. »Je důležité, aby to bylo vidět a poznalo se, že máme ohromnou sílu,« řekl Hrabák a pozval všechny občany do Dolních Kounic. »Místo pro naše první velké setkání 4. srpna nebylo vybrané náhodou. V roce 1185 u nedalekých Loděnic proběhla velká bitva mezi Čechy vedené Přemyslem a Moravany. Při této bitvě zemřelo kolem 7000 lidí a tehdejší hradní pán sezval vedení Čechů a Moravnů právě na zámek Dolní Kounice,« řekl Hrabák, podle nějž se jednalo o důležitý bod našich dějin, protože se obě strany dokázaly dohodnout. »Dokonce je známo, že na Hradě popíleji Frankovku z přilehlých vinic. Tato Frankovka bude pro hosty k dispozici,« připojil hlavní organizátor.

U zdejší Kounické Frankovky se představitelé Čechů a Moravanů dohodli na společném řízení a správě českých zemí a zahájili jejich růst až tak, že země českého království se staly nebohatšími v Evropě a jedněmi z největších, sahajících od Baltu po Středozemní moře. Organizátoři chtějí po 838 letech obnovit znovu potřebné vzájemné usmíření a spojení této země a národů ve společné cíle a nastartovat odsud nový růst.

Pro velký zájem o účast je třeba podchytit počet účastníků předchozí registrací na formuláři, aby organizátoři zajistili, že se všichni na hrad vejdou, případně budou rozděleni na více časových skupin. Formulář je k dispozici zde.

Celostátní protestní stávka se má konat 12. září od 13 do 14 hodin. Připojit se může každý občan, přičemž organizátoři upozorňují, že »mlčení je souhlas«. »Vláda Petra Fialy – reprezentující přibližně 28 % oprávněných voličů – rozvrátila naši zemi již natolik, že i mnozí její vlastní voliči se právem cítí být zrazeni. Členové vlády jednají přesně opačně, než slibovali před volbami. Vláda zadlužuje naši zemi nebývalým způsobem, rozhazuje naše peníze na cizí válečné konflikty a místo řádného hospodaření ožebračuje nejzranitelnější sociální vrstvy. Vnímáme, že situace již dospěla tak daleko, že není možné již dále mlčet. Aby vláda začala plnit alespoň své základní povinnosti služby vůči občanům, vyhlašujeme na 12. září výstražnou hodinovou stávku,« uvedla iniciativa již v úvodní tiskové zprávě.

(pk)

FOTO – stavkovyvybor.cz

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy