Home Domácí Je potřeba volit lidi, nikoli strany. Národní proud svolává setkání na 24....

Je potřeba volit lidi, nikoli strany. Národní proud svolává setkání na 24. leden

Do Poslanecké sněmovny je potřeba volit nikoli strany, ale přímo konkrétní lidi. Uvedl to v aktuálním vysílání iniciativy Národní proud její hlavní představitel Václav Hrabák. Zároveň svolal setkání podobně uvažujících občanů, kteří si rovněž přejí změnu, na středu 24. ledna na symbolické místo na Křižovnickém náměstí.

Hrabák konstatoval, že vláda se začíná pomalu rozkládat. »Neosobnosti, které nám vládnou na příkaz západních zájmových struktur, se začínají odmaskovávat i před masovou veřejností. Společnost vnímá naprostou bezcitnost Jurečky. Naprostou bezpáteřnost Rakušana. A postupně lidem začíná docházet i naprostá prázdnota Fialova. Je vidět, že to jsou prachsprostí šejdíři a zaprodanci. Je teď jen otázka, jestli případný pád těchto loutek nebude stejně jen zneužit k dalšímu loutkovému představení a veřejnosti nebude předhozeno jen pár obětních beránků. To je totiž přesně systém vlád politických stran – je to totiž jen divadlo pro veřejnost. Ale i tak je odstranění těchto loutek důležité. Protože všechny loutky, které jim slouží, si musí uvědomit, že jsou naprosto postradatelné. A že když se páníčkům přestanou hodit, tak je velmi ochotně hodí přes palubu. A je nutné, aby si trest za své vlastizrádné jednání vypili až do dna,« varoval Hrabák.

Připojil, že cíle Národního proudu jsou velmi prosté – pozvednout národního ducha a zajistit to, aby vláda České republiky skutečně sloužila občanům. »Do Sněmovny je potřeba volit nikoliv strany. Je potřeba volit konkrétní lidi z masa a kostí, kteří mají veřejně dohledatelnou osobní integritu a kteří při neplnění svých povinností budou odvolatelní. Změna je možná, ale budeme ji moct realizovat pouze tak, že probudíme v lidech národního ducha a vůli ke státnosti. To znamená pracovat ne jen pro své osobní blaho, ale pro blaho našeho společného státu,« řekl.

Kdokoli se chce zapojit, může psát na maily krajských koordinátorů, jež jsou uvedeny na stránkách iniciativy. »Kdo se s námi chce setkat osobně, přijďte 24. ledna na Křízovnické náměstí k soše Karla IV. v 18 hodin. Nebude to žádné veřejné shromáždění, je to setkání lidí, kteří chtějí skutečně něco pro náš stát dělat. A až nám bude zima, přesuneme se někam do tepla. To místo není vybráno náhodou. Doba Karla IV. je doba, kdy jsme skutečnou státnost měli a na tyto naše kořeny musíme navázat. Protože láska k naší zemi je to, co našemu národu nedá zahynout,« vyzval Hrabák.

Podle něj je zapotřebí vytvořit celorepublikovou organizovanou sílu bez ohledu na strany nebo politické programy. »Současná vláda postupně a bezostyšně okrádá každého obyvatele naší země, stále více obyvatel zahání na hranici chudoby, zrazuje každý den vlast a my máme čekat dva roky a opět odevzdat svoji moc zas nejakým dalším politickým stranám? Pojďme společnými silami vytvořit společnou národní strukturu s lidmi, kteří odmítají hrát divadlo politických stran, které stejně nikam nevede. Rozdmýchejme občanskou sílu ve společnosti takovou, která společně bude schopna informačně převálcovat zaprodaná média. Která dokáže zastavit život v naší zemi a vyjednávat. Nechceme prosazovat žádný politický program. Chceme nastolit pouze takové zřízení, které zastaví vytunelovávání našeho státu do zahraničí,« dodal hlavní představitel Národního proudu.

Ten plynně navazuje na iniciativy Zachraňme náš stát a Stávkový výbor. Již v úvodním prohlášení představitelé NP uvedli, že »odmítají systém politických stran, který způsobil postupnou destrukci naší země, a chtějí takovou změnu politického systému, díky níž budou přímo voleni důvěryhodné osobnosti s morální integritou, jež bude možné při neplnění svých povinností odvolat, a kteří budou aktivně pracovat na co nejrychlejším ukončení loutkové pětikoaliční vlády a nastolení vlády nové, která se bude odborně a s péčí řádného hospodáře starat o naše společné věci.«

(pk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here