Home Domácí Národní proud o soumraku politických stran: Vytváříme něco, co je důležitější než...

Národní proud o soumraku politických stran: Vytváříme něco, co je důležitější než Národní divadlo!

Vytváříme něco, co je důležitější než Národní divadlo. Uvedl to v nejnovějším vysílání iniciativy Národní proud její hlavní představitel, publicista Václav Hrabák. Iniciativa se snaží získat spojence napříč opoziční a vlasteneckou scénou a změnit stávající politický systém.

Hrabák nejprve zkritizoval pětikoaliční vládu Petra Fialy (ODS) za to, že Českou republiku vtahuje do války a snaží se vyvolat jaderný konflikt, ale i za to, že odmítla levný ruský plyn a ten samý kupuje z Německa několikanásobně dráž. Kritickými slovy se dotkl i cenzury či přepisování dějin. Nastrčené figurky podle něj jen poslouchají rozkazy západních elit. Ty podle publicisty český národ od dob Mnichovské zrady, jejíž výročí jsme si nedávno připomněli, zrazují opakovaně.

»Nyní strpíme vládu, která je západními elitami řízena?« kritizoval hlavní představitel Národního proudu. »My nechceme jen čekat s rukama v klíně na další volby, které mohou být stejně podvodné jako ty minulé. Nechceme jen čekat na to, až si politické strany rozeberou své posty a naše země bude opět řízena pomocí stranických sekretariátů,« vyzval Hrabák.

Cestou ke změně je podle něj právě Národní proud. »Nestačí se totiž jen sejít na demonstraci, zakřičet si a jít zase spokojeně domů. Pokud chceme něco skutečně prosadit musíme vytvořit společnou organizaci, jejíž sílu nepůjde přehlédnout, a v níž budou konkrétní lidé s osobní integritou, a nikoli poslušní přikyvovači tak jako v politických stranách,« připojil.

Jedním dechem nicméně dodal, že to neznamená, že by nová iniciativa ignorovala volby. »Naopak! Budeme se aktivně podílet na vytvoření společného politického bloku národní opozice. Zasadíme se, aby v tomto bloku byli konkrétní lidé z masa a kostí, a ne že nějaká strana si bude nominovat lidi pouze do počtu. Zasadíme se o to, aby každý člověk mohl mít svého zástupce v parlamentu. Musíme také zajistit, aby ve volbách nešlo podvádět, ale na to opět potřebujeme společnou občanskou sílu,« konstatoval dále Hrabák. »Chceme směřovat ke změně politického systému, kde bude omezen vliv politických stran, ale každý člověk bude volen sám za sebe a za svá rozhodnutí bude plně zodpovědný, a v případě zločinu také odvolatelný,« uvedl.

Jak příklad uvedl, že poslanci při nástupu do své funkce slibují na svou čest, že svůj mandát budou vykonávat v zájmu všeho lidu, přitom »108 poslanců poruší tento slib každý den«. »A my máme dál mlčet,« položil si řečnickou otázku. »Náš politický systém mohl někdy před 100 lety fungovat dobře, ale tak jako každý systém má bezpečnostní rizika, a tato bezpečnostní rizika jsou plně zneužívána mafiánskými zájmovými skupinami, které vynakládají obrovské prostředky, aby této starý děravý systém zachovaly,« řekl Hrabák a přirovnal situaci k tomu, když nebude člověk několik let aktualizovat operační systém na počítači, pak se mu do něj dostanou i děti z počítačového kroužku.

»Cesta k nápravě nevede přes politické strany, ale přes pozdvihnutí českého národa. Proto se také eurounionisté snaží evropské národy zašlapat do země. Proto také z každého člověka, který mluví o národu, dělají extrémistu a nepřítele státu. Ale není to nepřítel našeho státu, ale superstátu Evropské unie, ve kterém nikdo nemá vlastnit žádný majetek, kde mají všichni odoperovaná pohlaví a kde neexistují žádné národy, jen jeden společný afro-asijsko-evropský eintopf,« upozornil lídr Národního proudu.

Dodal, že nyní probíhají jednání napříč národní scénou, připravují se krajská a okresní centra. »Vytvoříme společně něco důležitějšího než Národní divadlo, ale musí se zapojit každý z nás. Vytvoříme silný Národní proud,« zakončil Hrabák a pozval všechny ke spolupráci s dodatkem, že veškeré konakty jsou k nalezení na stránkách iniciativy.

Národní proud plynně navazuje na iniciativy Zachraňme náš stát a Stávkový výbor. Již v úvodním prohlášené představitelé NP uvedli, že »odmítají systém politických stran, který způsobil postupnou destrukci naší země, a chtějí takovou změnu politického systému, díky níž budou přímo voleni důvěryhodné osobnosti s morální integritou, jež bude možné při neplnění svých povinností odvolat, a kteří budou aktivně pracovat na co nejrychlejším ukončení loutkové pětikoaliční vlády a nastolení vlády nové, která se bude odborně a s péčí řádného hospodáře starat o naše společné věci.«

Národní proud nyní sdružuje představitele mnoha vlasteneckých stran a hnutí v čele s Aliancí národních sil, Národní demokracií, hnutím Švýcarská demokracie, ale i třeba jednotlivce z KSČM, Trikolory či dokonce parlamentní SPD.

(pk)

FOTO – iportaL24.cz/Petr Kojzar

3 KOMENTÁŘE

  1. Národní proud s Hrabákem je další z mnoha iniciativ a hnutí, které ve svém důsledku oslabují opoziční proud. Hrabák a ostatní ve vedení mají však velká ega – napoleonský komplex a hrají si na opozičního mesiáše. Sledujte kterýkoliv výzkum veřejného mínění a uvidíte minimálně 5 straniček, které nemají šanci na překročení ani 3% (podmínka pro státní podporu), natož 5%. Právě nově koncipovaný národní proud s Hrabákem je škůdce na opoziční politické scéně.
    PS. Pamatujete si milí čtenáři na jejich pokus o demonstraci? Naprostý propadák.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here