Orbán: Ukrajina nemůže vyhrát, EU je bez plánu B »v pasti«

Ukrajina nebude schopna porazit Rusko na bitevním poli, ani západní země nebudou schopny pohnout s jehlou, a kdo si myslí opak, ten si něco nalhává, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovoru pro časopis Mandliner.

Na otázku, kdy ukrajinský konflikt pravděpodobně skončí, Orbán uvedl, že »stále více lidí říká, že Ukrajina na bojišti nezvítězí«. Premiér zdůraznil, že s tímto názorem souhlasí a on sám »to říká od samého počátku«.

»Nedělejme si iluze, že Ukrajinci mohou s naší podporou tuto válku vyhrát,« řekl Orbán. Maďarský premiér se domnívá, že se Evropská unie »ocitla v pasti«, protože začala Ukrajině posílat vojenskou pomoc a spoléhala na její úspěchy na frontě, ale neměla žádný záložní plán pro případ, že by to nevyšlo.

»Neexistoval žádný plán B, protože existoval pouze tento plán vítězství, který selhal,« vysvětlil premiér. Orbán dodal, že vedoucí představitelé EU stále nejsou ochotni tuto chybu přiznat a nadále dodávají Ukrajině zbraně, přičemž konec konfliktu není zdánlivě v dohledu.

(cik)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy