Agentury uměle nafukují preference pidistran, aby oslabily SPD, řekl na Václavském náměstí Okamura

AKTUALIZOVÁNO

K jednotě vlastenecky smýšlejících lidí vyzval dnes na Václavském náměstí předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura. Na mítinku, který již dříve označil za největší mezinárodní setkání evropských vlasteneckých stran, vyzval, aby se netříštily vlastenecké hlasy v »mnoha pidistranách, kterým agentury uměle nafukují preference, aby oslabily SPD«.

Akce začala od 16 hodin koncertem kapely Ortel, přičemž hlavní část následovala o hodinu později. Po představení účastníků následovala česká státní hymna a klip frakce Identita a demokracie, do které se SPD řadí.

Okamura na úvod poslal pozdravy na Slovensko a popřál brzké uzdravení premiéru Ficovi. »Předevčírem odmítla Poslanecká sněmovna hlasy ODS návrh SPD, abychom odsoudili atentát na Roberta Fica. Útok na něj byl vyvrcholením štvavých kampaní, které progresivisté vedou proti každému, kdo se postaví za svoji zemi proti Bruselu a Washingtonu,« uvedl Okamura.  

Fico podle něj »stejně jako SPD« odmítal podpořit válku, migraci včetně migračního paktu a Green Deal. »Zavázal se hájit zájmy svého národa, a to je pro progresivisty zločin,« připojil.

Jako »nejnenávistnější štváče« v české vládě označil ministryni obrany Janu Černochovou (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). »Oni a jejich souputníci nemají argumenty, a tak vytáhnou nálepky. Vládní politici nenávidí své občany a označují jako dezoláty nebo ruské šváby všechny, kdo je kritizují za likvidaci české ekonomiky a zeměmělství. Dezoláti jsou ti, co říkají nahlas pravdu, že kradou naše peníze a posílají je zkorumpovaným politikům na Ukrajině,« řekl Okamura a opakovaně se vymezil vůči válce.

»Nechceme, aby naše děti umíraly pro udržení americké světovlády. Neexistuje jakýkoli důvod útočit proti jakékoli zemi. Stejně to vidí i miliony Ukrajinců, co utekly před Zelenského totalitním režimem na Západ, protože nikdo nechce umírat za banderovce a americké národní zájmy,« uvedl Okamura s dodatkem, že »čím dříve se zhroutí banderovský režim, tím lépe«.

Vedení EU dle jeho názoru »zešílelo« a likviduje evropskou ekonomiku pod záminkou klimatického boje. »V čele těch nejhloupějších kraluje česká vláda. Loni jsme trhli další rekord, kdy máme nejen nejdražší elektřinu v Evropě, ale i léky. SPD říká stop,« vyzval na pódiu.

Uvedl, že Československo přitom bylo jednou z prvních zemí, kde se po válce začala vyrábět antibiotika. »Nyní chybějí nejen antibiotika, ale Česká republika už nemá prášky ani na obyčejný průjem,« konstatoval s tím, že se naše léky zřejmě vyváží na Ukrajinu, kde je potřebují zranění vojáci. »Nevozte léky, pošlete tam mír, a pak nebudou mrtví ani zranění,« vyzval předseda SPD.

Ceny elektřiny podle něj ovlivňuje nejen »zlý úmysl« Fialovy vlády, ale energie zdražují i protiruské sankce a nesmyslná nařízení z Evropské unie včetně tzv. emisních povolenek. Bohatým dle Okamury směřují miliardové zisky z obnovitelných zdrojů. »Dotace bohatým a náklady chudým,« řekl.

Kritizoval, že v EU vládnou nikým nevolení byrokraté a že se rozmáhá cenzura a tresty za špatný názor. »Bohužel eurokomisařka za hnutí ANO Věra Jourová bojuje svými šílenými návrhy za zvýšení cenzury proti všem Evropanům,« uvedl Okamura a vyzval k odvolání Jourové. »Škodí České republice i celé Evropě. Pokud většinu získají národní strany, nebude ani Jourová, ani Evropská komise, ani tisíce byrokratů,« slíbil.

Za další »hřebík do rakve svobodných národů« označil migrační pakt, jehož smyslem je, aby byla »nelegální a nebezpečná migrace« zlegalizována. »Evropští politici migranty lákají proti vůli obyvatel Evropy,« varoval.

»Progresivisté chtějí přebudovat Evropu na totalitu,« řekl Okamura a dodal, že se tak děje ve jménu vybraných menšin. »Přepisují dějiny, potlačují svobodu projevu a snaží se zlikvidovat suverenitu národních států,« dodal.

Po něm se chopili slova mj. někdejší šéf agentury Evropské unie pro ochranu vnějších hranic Fabrice Leggeri, který kandiduje za Národní sdružení (RN) Marine Le Penové, předseda dolnorakouské organizace strany Svobodných Udo Landbauer či předseda vládní Slovenské národní strany Andrej Danko (SNS).

V ten moment zúčastnění začali nahlas křičet »Ať žije Fico!«. Sešly se jich na Václavském náměstí stovky a nejčastěji jim vlály nad hlavami české vlajky. Na akci dohlíželi policisté a nechyběly ani petiční stánky na podporu zachování české koruny. Dorazila i skupinka odpůrců, kteří se snažili po Okamurovi házet vajíčky, tři z nich policie zadržela. Akce skončila cca po dvou hodinách.

Volby do Evropského parlamentu se konají v České republice 7. a 8. června. Hnutí SPD obhajuje dva mandáty, jeho lídrem je bývalý europoslanec za Svobodné Petr Mach, dvojkou pak exministr Ivan David, trojkou šéfka partnerské Trikolozy Zuzana Majerová.

(pk)

FOTO – iportal24.cz a Facebook

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy