Za čím šlape turista Pavel po české zemi?

Tu si zapilotuje, tu zastrojvedoucíruje, onde rozpaluje asfalt jako Valentino Rossi při VC nebo pohladí krávu… na farmě, ne doma…, kráva a na Hradě, proboha, kde žijete, což jste soudnost ztratili? Tu krávu hladil i teď a prý šel najisto, když s manželkou při toulkách českou zemí navštívil Pardubický kraj, resp. farmu v Kunvaldu na Orlickoústecku.

Věřím, že jste natolik vnímaví, že popisek k tomu, kdo je kdo, nepotřebujete…, byť úplně snadný úkol to není. Uznávám, že spolužáci z VPA KG s dobrou pamětí na ksichty jsou ve výhodě. (zdroj: Instagram Evy Pavlové)

A fešák, i to on je. Sexy bělohlav, figuru vysportovanou, oděv poamericku padnoucí a charakter nezkostnatělý, navyklý reagovat na potřeby té či oné doby, čili moderní, anžto tvárný, nepodléhaje tomu, že i včera byl den. »Čo bolo, to bolo, terazky som prezidentom,« by řekl major Terazky z Černých baronů.

Marně pátrám v paměti, jestli i dr. Husák byl takto charakterově přizpůsobivý? Za mě byl poslední prezident ještě fungující země sakra pevný a nezlomil ho ani Leopoldov, kde si zažil strašné věci. Dostal doživotí a zachránila ho, jako mnoho dalších, až Novotného amnestie v roce 1960. Přesto ideologicky nikdy nezradil. Na rozdíl od »hladiče krávy«, kterému se za socialismu prd dělo, ba naopak, a přesto zradil. Dneska si vesele turistuje po republice, aniž by kdokoli z občanů, neřku-li jeho voličů, znal pracovní důvod a konkrétní výsledky oněch výletů, takto zvaných pracovní návštěva. Krom těch zážitkových, popsaných v úvodu.

Mě napadá důvod jediný – jezdí ukazovat vlídnou tvář, hraje na city, oblibu, důvěryhodnost, aby za nějaký čas frontálně udeřil a stádo békalo s ním. Cosi takového dosti naznačuje to, jak pomaloučku polehoučku láme hůl nad českou korunou, aby např. ve finále bez nulového odporu veřejnosti nařídil mobilizaci (§ 23, odst. 2 branného zákona). Lakmusový papírek už smočil, když ruku v ruce nerozdílně s Fialovou chamradí nechal odvézt do sousedního Německa zlatý korunovační kříž Karla IV., a to v souvislosti s výročím okupace Československa nacistickými vojsky (zde).

Za normálních okolností by obyvatelstvo muselo volat po demisi. Volalo? Nevolalo? Výjimkám čest. Gró ale mlčelo, neboť konečně máme prezidenta, za kterého se nemusíme stydět, který dobře vypadá, nepije a nemluví sprostě.

Třeba si na mě vzpomenete, až bez hluku veřejnosti zmizí Kč a nedej Bože, aby došlo i na tu druhou variantu… Nemohu se ubránit dojmu, že tyhle jeho na první pohled výhradně zážitkové turistické výšlapy sledují právě tyto cíle.

Dušan Sedlák

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy