»Největší mezinárodní setkání evropských vlasteneckých stran.« SPD chce ve čtvrtek zaplnit Václavák

Opoziční hnutí SPD zahájí ve čtvrtek na pražském Václavském náměstí hlavní fázi své kampaně před červnovými evropskými volbami. V Praze se u té příležitosti setkají představitelé unijní frakce Identita a demokracie (ID), do které SPD patří. Šéf hnutí Tomio Okamura označil zahájení hlavní části kampaně jako největší mezinárodní setkání evropských vlasteneckých stran.

»Dovolte mi, abych všechny vlastence pozval na největší veřejné mezinárodní setkání evropských vlasteneckých stran, které bude ve čtvrtek 23. května 2024 v 17 h na Václavském náměstí v Praze. Spolu se mnou vystoupí předsedové z dalších parlamentních stran z celé Evropy. Je čas na změnu! Pojďme zaplnit Václavák!« napsal na sociální síti X Okamura.

SPD chystá na čtvrtek i tiskovou konferenci, na které vystoupí vedle Okamury rovněž první místopředseda hnutí Radim Fiala či někdejší šéf agentury Evropské unie pro ochranu vnějších hranic Fabrice Leggeri, který kandiduje za Národní sdružení (RN) Marine Le Penové. Dorazí také belgický europoslanec Gerolf Annemans, lídr Konzervativní lidové strany Estonska (EKRE) Martin Helme či předseda vládní Slovenské národní strany Andrej Danko. Představitelé SPD se poté přesunou i spolu se zahraničními hosty na Václavské náměstí, kde by měla zaznít z dravice Le Penové. Akce začne v 17 hodin, přičemž již hodinu před tím začne koncert kapely Ortel.

SPD kandiduje pro volby do Evropského parlamentu, které se na české půdě konají 7. a 8. června, po boku neparlamentní Trikolory. Jedničkou je bývalý europoslanec za Svobodné Petr Mach, dvojkou exministr a stávající poslanec EP Ivan David a trojkou předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

V posledních eurovolbách SPD získala přes devět procent hlasů a dva mandáty. Europoslanec Hynek Blaško však hnutí předloni v září opustil, tentokrát usiluje o mandát na listině koalice ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR – proti přijetí eura.

Podle posledních průzkumů je pravděpodobné, že SPD získá více procent než před pěti lety. »Chceme obhájit dva mandáty a ideálně počet mandátů navýšit na tři. Budeme se radovat, když to bude více,« uvedl v nedávném rozhovoru pro iportaL24.cz Mach.

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy