Home Domácí Obchodní řetězce se nechovají k občanům České republiky eticky

Obchodní řetězce se nechovají k občanům České republiky eticky

FOTO - archiv Bohumíra Dufka

Předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odboru ČR (OSPZV-ASO ČR) Bohumír Dufek poslal otevřený dopis ministru zemědělství Marku Výbornému (KDU-ČSL), ve kterém mu připomíná, že »již 5. prosince 2023 se na něj obrátil s požadavkem na uskutečnění jednání představitelů odborového svazu s ministrem zemědělství k projednání situace v českém zemědělství, a v cenách potravin«.

Načež ho chtěl, při tomto jednání, také upozornit na nedodržování zákona o významné tržní síle a zákona o ochraně spotřebitele ze strany obchodních řetězců. Předseda Dufek k tomu zároveň dodává, že na tuto žádost OSPZV-ASO ČR ministr Výborný ještě v prosinci reagoval příslibem uskutečnění tohoto setkání.

Podle Dufka, ke slíbenému setkání do dnešního dne nedošlo, i když OSPZV-ASO ČR 8. ledna 2024 ministra zemědělství opětovně k setkání vyzval.

Předseda Dufek v Otevřeném dopise dále konstatuje, že různá vyhlášení o snižování cen potravin jsou, podle něho, znepokojivá, protože se nezakládají na pravdě. Zároveň uvedl, že obchodní řetězce se nechovají k občanům České republiky eticky a vytvořený oligopol kupujícím občanům svobodně diktuje své podmínky. Současně upozornil v dopise i na neméně problematický a varující ekonomický propad zemědělských firem.

»Nechceme-li se dočkat obdobných protestních akcí jako v Německu, Francii, Belgii či v Holandsku, je zapotřebí jednat. A o to odborový svaz usiloval už svou výzvou k jednání na kompetentním ministerstvu,« uvedl Bohumír Dufek v Otevřeném dopise ministru zemědělství Marku Výbornému.

(zmk)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here