OS KOVO pořádá 27. června protivládní demonstraci v Ostravě

AKTUALIZOVÁNO

Předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo na tiskové konferenci během jednání Rady OS KOVO oznámil, že podpoří vyhlášené protesty Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) uspořádáním manifestačního mítinku 27. června v 15 hodin v Ostravě na náměstí Jiřího z Poděbrad.

»Po úterním jednání, kdy vláda opět řekla, že není schopna ustoupit z avizovaných kroků, jsme se rozhodli uspořádat manifestační mítink 27. června v 15 hodin v Ostravě na náměstí Jiřího z Poděbrad. V tomto regionu proto, že OS KOVO nesouhlasí například s důchodovou reformou a dřívějšími odchody do důchodu. Myslím, že tento region odráží náročné profese. Jedním z našich hlavních bodů je, aby náročné profese mohly odcházet dřív do důchodu. Ministr Jurečka nám slíbil, že hranice 65 let nebude prolomena. Všichni vidíte, že ročníky, které se narodily třeba v roce 2005, mohou jít do důchodu kolem 70 let. To je pro nás nepřijatelné,« řekl Ďurčo.

OS KOVO má podporu i jiných svazů. »Měli by se tam objevit i Škodováci a máme přislíbenou podporu i z Polska a Slovenska,« dodal Ďurčo.

Předseda ČMKOS Josef Středula doplnil, že další protestní akcí bude 27. června v 16 hodin pochod ve Zlíně od Baťovy nemocnice do centra města a 29. června v Praze chystají své protestní shromáždění zaměstnanci rozpočtové a příspěvkové sféry, kteří jsou také velice nespokojeni.

Podle Středuly nejde při jednání s vládou o sociální dialog, ale o monolog. »Kdyby vláda komunikovala, kdyby byl veden sociální dialog, tak by mí kolegové nepořádali žádnou akci. Seděli bychom u jednacího stolu a vyjednávali bychom. Hledali bychom nejlepší řešení, jak pomoci českým veřejným financím. Jestliže někdo napravuje veřejné finance, tak nemůže v návrhu přijít se zvýšením deficitu veřejných financí o 4,1 miliardy korun. DPH zvýší inflaci o dalších 3,5 procenta, v příštím roce by tedy vzrostla až na 6 procent. To nedává žádný smysl. Pokud chceme pomáhat, nemůžeme tu situaci ještě zhoršovat,« doplnil.

(zmk)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy