Pardubice ztratily vedení 5:1 a 6:2. Posun do čela před Spartu se odkládá

Byl to neuvěřitelný zápas. Po dvou třetinách dohrávky jinak předehrávaného 47. kola hokejové extraligy byla brněnská Kometa zralá na ručník. Doma prohrávala s Pardubicemi, v jejichž dresu se Lukáš Sedlák radoval z hattricku, již 1:5, ale ve třetí třetině vstala z mrtvých. Ačkoli ještě jedenáct minut před koncem vedlo Dynamo 6:2, Moravané dokázali srovnat na 6:6 po třetí třetině. Nakonec padli 6:7 v prodloužení, ovšem bod je pro ně dnes něco jako novoroční zázrak.

Nepřipomíná vám to něco? Ano, pekelný obrat české reprezentační dvacítky na mistrovství světa v Göteborgu v duelu o bronz proti Finsku. Je vidět, že v hokeji je skutečně možné všechno.

V čase 48:20 dal Jan Mandát šestý gól hostí, z toho již druhý ve vlastním oslabení. To by položilo na kolena i medvěda. Ne tak Kometu. Neuplynula ani minuta, kdy nejlepším možným způsobem odpověděl Jakub Flek. Další dvě minuty odpočítala časomíra, když se proháčkoval mezi bránícími obránci Kristián Pospíšil jako blahé paměti Alberto Tomba a snížil již na 4:6. Hostující střídačka si navíc vzala neúspěšnou trenérskou výzvu a byla tady další přesilovka Brna. Využil ji v čase 52:26 Daniel Gazda a Winning Group Arena se málem zbořila. Ještě více jásala 52 vteřin před koncem normální hrací doby, kdy znovu Garda z mezikruží zaskočil gólmana Willa. »Utkání mělo dvě tváře. Měli jsme slušný vstup do utkání, pak jsme si trochu ublížili. Pardubice mají velkou kvalitu a nasázely nám tam hodně gólů. Pak jsme přicházeli do třetí třetiny a řekli si, že tady máme plný dům, pojďme ukázat srdce fanouškům. Nikdy nevíte, co se v hokeji může stát. Kluci se semkli a našli cestu jak utkání vyrovnat, ukázali charakter,« uvedl trenér Komety Jaroslav Modrý.

Bájný obrat? Tentokrát se nekonal. V prodloužení byli Východočeši od počátku lepší a oplatili tak Brnu nedělní prohru z domácího ledu. Po krásné přihrávce produktivního Lukáše Sedláka se trefil přesnou tečí Martin Kaut. »Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej a byli produktivní, ale třetí třetina nám nevyšla. Domácí chytli ve třetí třetině vítr do plachet, byli cítit a ze zápasu, který jsme kontrolovali, udělali vyrovnanou partii. Ačkoliv jsme ztratili jeden bod, těší nás, že jsme dva získali. Tady je těžké vyhrát,« uvedl na klubovém webu trenér Dynama Václav Varaďa.

Pardubice i tak přišly o možnost přeskočit vedoucí Spartu, která je před týdnem v tabulce přeskočila díky tomu, že Východočeši startovali na Spenglerově poháru v Davosu. Teď tedy ztrácejí bod, ale mají stále dva zápasy k dobru, takže by ani po dnešním brněnském kolapsu v třetí části hry neměli panikařit. Mimochodem, Sparta s Pardubicemi se utkají ve vzájemném duelu v O2 areně přesně za týden, kdy se hraje šlágr, odložený koncem minulého roku kvůli střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Dnes se uskutečnila i dohrávka 29. kola a Liberec v ní zdolal úřadujícího mistra z Třince 4:1. Gólem a asistencí se na vítězství domácích podílel nejproduktivnější hráč nejvyšší soutěže Tomáš Filippi. Ocelářům, kteří momentálně zahřívají třetí příčku extraligové tabulky, se Bílí Tygři na pátém místě přiblížili již na rozdíl dvou bodů. Čtvrtý zůstává Litvínov.

»Drželi jsme se toho, co fungovalo v poslední době, a jsme rádi. Mužstvo podalo velmi dobrý výkon,« radoval se liberecký asistent Jiří Kudrna. Naopak třinecký kouč Zdeněk Moták smutnil: »Utkání se mi hodnotí těžce. Poslední dobou se trápíme střelecky a dáváme málo gólů, což byl i dnešní případ.«

* * *

HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 6:7 v prodl. (1:2, 0:3, 5:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Zaťovič (Flek, Ščotka), 44. Gazda (K. Pospíšil, Ďaloga), 50. Flek (Ščotka, Kollár), 52. K. Pospíšil, 53. Gazda (Ščotka, Flek), 60. Gazda (Flek, Ščotka) – 15. Poulíček (Čerešňák), 18. L. Sedlák (Čerešňák, M. Kaut), 36. Čerešňák (Mandát), 36. L. Sedlák (M. Kaut, Vála), 39. L. Sedlák (Radil, Čerešňák), 49. Mandát (Hrádek), 61. M. Kaut (L. Sedlák, Košťálek). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Blažek, Hynek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 6445

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 33. Bulíř (J. Vlach), 44. Hawryluk (Knot, Flynn), 59. Filippi (D. Král), 60. Knot (Filippi) – 47. Miloš Roman (A. Nestrašil, M. Růžička). Rozhodčí: Šindel, Jaroš – Brejcha, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4106.