Home Zahraničí Nedostatek důkazů: Slovensko odmítá odsoudit údajný transfer raket z KLDR do Ruska

Nedostatek důkazů: Slovensko odmítá odsoudit údajný transfer raket z KLDR do Ruska

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Slovensko nepodepsalo prohlášení podpořené téměř 50 západními zeměmi, které odsuzuje údajný transfer zbraní ze Severní Koreje do Ruska, kvůli nedostatku důkazů, uvedl slovenský ministr zahraničních věcí a evropských záležitostí Juraj Blanár, kterého citovala agentura TASR.

»Důsledně stojíme na straně dodržování mezinárodního práva a sankcí Rady bezpečnosti OSN, ale neuděláme to podepsat prohlášení jen proto, že nás někdo osloví a řekne, že si to myslí, ale nedá nám důkazy, které by to potvrdily,« řekl Blanar. »Odmítáme, aby nám byl předán text, který nemůžeme komentovat, a zároveň se podepsat pod něco, když nemáme žádné relevantní důkazy,« dodal.

Slovensko a Maďarsko byly jedinými členskými státy EU, které nepodepsaly prohlášení ministrů zahraničí několika západních zemí k údajnému transferu zbraní ze Severní Koreje do Ruska. Slovenská liberální parlamentní opozice hodlá v reakci na Blanárovo prohlášení iniciovat mimořádné zasedání zahraničního výboru Národní rady (parlamentu) republiky, informovala TASR.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov se k prohlášení Bílého domu o údajném použití ruských raket ze Severní Koreje k úderu na Ukrajinu 9. ledna nevyjádřil. »Necháváme to bez komentáře,« řekl novinářům v reakci na žádost o vyjádření.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová opakovaně zdůraznila, že obvinění západních zemí z nezákonné vojenské a technické spolupráce mezi Ruskem a Severní Koreou jsou nepodložená. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dříve označil tvrzení Washingtonu, že Pchjongjang poskytuje Moskvě vojenskou pomoc, za pouhou spekulaci.

(TASS)

2 KOMENTÁŘE

  1. Z DEZINFORMAČNÍHO webu:
    Místopředseda slovenského parlamentu Ľuboš Blaha řekl, že Slovensko již není KOLONII USA a Britanie. Připomněl lhaní vlád , některých kongresmanů a senátorů USA o LHANÍ o zbraních hromadného ničení v Iráku a o vraždění , loupení a o okupaci Iráku

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here