§ 159a, odst. 5 trestního řádu

Mám nového koníčka. Čtu si na webu Policie ČR. A věřte nebo ne, není to nezajímavé čtení. Vřele doporučuji všem, kteří jste tak dosud neučili, následujte moji zkušenost. Teď, ve světle aktuálních událostí jsem si přečetl třeba toto:

Ukončení prověřování výbuchů muničních skladů ve Vrběticích

»Policie České republiky, Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), odložila podle § 159 a odst. 5 trestního řádu prověřování věci týkající se výbuchů muničních skladů ve Vrběticích, které nastaly 16. října 2014 a 3. prosince 2014 a způsobily smrt dvou českých občanů a škodu převyšující 1 miliardu Kč. Dalším škodám se podařilo zabránit díky zásahu složek Integrovaného záchranného systému, který řídilo Krajské ředitelství police Zlínského kraje. … Policejní orgán považuje za prokázané, že výbuchy obou skladů ve Vrběticích provedli příslušníci ruské vojenské rozvědky, Hlavní správy generálního štábu Ozbrojených sil Ruské federace, známé pod zkratkou GRU, jejichž motivem bylo zabránit dodání zbraní a munice do oblastí, kde ruská armáda prováděla své operace.« (Kompletně zde.)

Protože jsem od narození »rejpal«, mrknul jsem se na znění onoho § 159 a, odst. 5. Taky zajímavé počteníčko. Zní takto: »Státní zástupce nebo policejní orgán věc odloží též tehdy, pokud se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání. Pominou-li důvody odložení, trestní stíhání zahájí.«

Nejsem právník, ale něco mně našeptává, že Policie ČR se kouše do vlastního ocasu. Na jednu stranu kauzu odložila, protože se nepodařilo zjistit skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání, na druhou stranu… »policejní orgán považuje za prokázané, že za výbuchy stáli Rusové, resp. GRU«.

Chytrému napověz, hloupého kopni. Myslím, že chytrým jsem napověděl dost a do hloupých kopat nebudu, nestojí mi za to. Celé tohle další z mnoha předešlých bohapustých očůrávání společnosti je založeno na následujícím klamu: Paragraf 159 je pouze konstatován, nikoli vyložen. Jako by Policie ČR správně předpokládala, že po znění onoho inkriminovaného paragrafu nikdo pátrat nebude.

Řeči o tom, že ti dva údajní »výbucháči« Čepoga a Miškin jsou v Rusku a že Rusko by je stejně nevydalo, to jsou klasické žvásty. Vždyť třeba Radovan Krejčíř byl v roce 2005 taky odsouzen v nepřítomnosti (dostal 15 let), resp. jako uprchlý. Takže v čem je problém? Vím v čem. V tom § 159, že totiž policie má k dispozici prd jaké důkazy, ale příkaz z centrály CIA zněl jasné – ukončit Vrbětice s jasným viníkem (Rusko). Tohle je fakt hybridní válka jak vyšitá.

Myslel jsem si, že v CIA jsou větší frajeři. Určitě kdysi byli, ale zřejmě už nejsou. Nebo v tom ty české pucfleky nechají vymáchat, ať se s nimi potom děje cokoli. Přece i do nebe volající lež by měla mít vystavěnou nějakou argumentační kostru. Tahle nemá zhola nic.

Fiala, Pekarová, Rakušan – všichni se na sociálních sítích mohli zjančit, jak z nich ta nenávist vůči Rusku v souvislosti s Vrběticemi stříkala. Přitom stačí tak málo – kliknout na web Policie ČR a v Trestním řádu si kurzorem najet na § 159… A jste doma. Toto všechno jsou už tak viditelné LŽI, že ty hloupé, jak je výše zmiňuji, by člověk musel ukopat a stejně by tím nic nevyřešil. Proto jsem napsal, že je kopat nebudu, že mi za to nestojí.

Dušan Sedlák

PS: Jinak dávám dohromady komentář o tom, jak to ve Vrběticích bylo skutečně. Jsem tak v první třetině a už teď vám mohu říct, že se máte nač těšit.

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Sedm let trvalo policii a čučkařům v ČR, než vymysleli dezinformační operaci, že za výbuch ve Vrběticích může Rusko. BIS a Vojenské zpravodajství, kteří na našem území nikdy nic neodhalili a nikdy na nic nepřišli, najednou po sedmi letech zneužili vrbětické výbuchy k napadání Ruska a vyhošťování ruských diplomatů. Hamáček, střelec od boku, ihned vyhostil 18 ruských diplomatů, aby byl ve vyhošťování v jedné lajně s Bulhary, Poláky, Ukrajinci a hlavně s USA. Co všechno je třeba ještě udělat, aby Rusové nemohli dostavět Dukovany? Do dezinformační operace se zapojila i ČT, která prostřednictvím dezinformátorky Tvarůžkové a dezinformátora Železného, těchto dvou televizních tragédů, celý sobotní večer na ČT masírovala diváky svými protiruskými konspiracemi. Proti Rusku je ze strany NATO a EU vedena regulérní válka a čeští vládní představitelé nás do ní nechali zatáhnout.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy