Carlson: K čemu je NATO, když USA cíleně poškozují své spojence?

Za sabotáží na plynovodech Nord Stream stojí Spojené státy, které zničily zásobování země energií svého spojence v NATO, Německa, uvedl známý americký novinář Tucker Carlson.

»Myšlenka NATO je, že jsme v tom všichni společně. Pracujeme jeden pro druhého. Vzájemně se bráníme. Jak jste si všiml, právě vůdce NATO, Spojené státy, zničil zásobování energií druhého největšího člena NATO, Německa,« řekl Tucker s tím, že Spojené státy »stály za zničením Nord Streamu«.

Americký novinář se pozastavil nad tím, jak mohou jeho země a Německo »zůstat společně v alianci, když jsme na Německo zaútočili, což jsme udělali«. NATO, pokračoval Tucker, brání suverenitě. »Aliance je podle mě pro Spojené státy hrozná a měli bychom ji okamžitě rozpustit,« zdůraznil.

Podle Tuckera skutečnost, že tento vojenský blok existuje, ukazuje, že »Západ se nesnaží zachránit svou vlastní civilizaci«. »Snaží se ji zničit. Podle mého názoru je to sebevražda,« uzavřel.

Dne 27. září 2022 společnost Nord Stream AG oznámila »bezprecedentní poškození« na třech řetězcích podmořských plynovodů systému Nord Stream. Později švédští seismologové uvedli, že 26. září 2022 identifikovali dva výbuchy na trase plynovodů Nord Stream. V návaznosti na tento incident zahájila ruská generální prokuratura trestní řízení ve věci obvinění z mezinárodního terorismu.

Později známý americký novinář Seymour Hersh s odvoláním na anonymní zdroje ve Washingtonu zveřejnil článek, v němž tvrdil, že výbušná zařízení pod plynovody umístili v červnu 2022 potápěči amerického námořnictva za asistence norských specialistů a poté byla v září odpálena. Následně deník New York Times citoval americké představitele, podle nichž sabotáž plynovodů mohla provést neznámá »proukrajinská skupina«, která jednala bez vědomí amerických úřadů.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy