3 + 1 s Janem Čechem

Nechci vás při velikonočním pondělku obtěžovat chmurným čtivem a taky doufám, že nesedíte u počítače, že sedíte s vašimi nejbližšími a při dobrém jídle a pití si užíváte svátků jara.

Kdybyste snad náhodou večer počítač otevřeli, mám pro vás takové »trojkoaliční« pel mel – tři momentíky, které mě v posledních hodinách trkly a o něž se s vámi rád podělím. Doufám, že i vy si je rádi přečtete. Jeden bude cynický, druhý sprostý a třetí vtipný. Pojďme na to (časem třeba i z NATO – kéž by)…

Odchovanec přerovské traktorové stanice, slušných měr neznaje, pronesl, že důchodci by měli pracovat i v důchodu. Tentokrát už úplně otevřeně, bez zábran. Slintá si u toho na smradlavou, propocenou košili, že tihle ochotní důchodci dostanou jakési benefity – prostě je na pár facek. Ostatně jako vždycky, když otevře pusu – je sváteční den, snažím se být slušný. »Musíme cílit na opravdu ty fyzicky náročné (myšleno profese), kde je člověk daleko více opotřeben a je předpoklad, že se nedožije tolika let, jako je průměr populace. A není ho možné na pracovišti ani chránit žádnými kompenzačními opatřeními,« nastiňuje řidič Zetoru, kudy se bude ubírat přirozená likvidace důchodců. Ti důchodci se mu na nějakou benefitovou almužnu z vysoka vykašlou, když si nebudou smět užívat zaslouženého odpočinku.

Vzpomínáte, vy dřívěji narození, jak se demokratické polistopadové generace doteď vysmívají minulému režimu, který žádného důchodce nenechal na holičkách? Kdy ženy-matky (tenkrát ještě nenosily v kabelce tank, ale rtěnku, indulonu a klasické kapesníky pro své věčně »zasoplené« potomky) chodily do důchodu dřív podle počtu odrozených dětí, stejně jako lidé z hornictví a těžkého průmyslu? Kdy místní národní výbory, svazy žen, tělovýchovné jednoty, dobrovolní požárníci atd., atd. organizovali pro důchodce výlety do divadel, za památkami, pravidelná společná posezení…? A dnes? Makejte, dokud nechcípnete? Tak je to. Přesně takhle. I o Velikonočním pondělí – výstižnější výraz, který by byl slušný, nemám. »Z práce rovnou na hřbitov«…, jak tuhle někdo trefně napsal v internetové diskusi na dané téma. JEMU – JIM stejně o nic jiného nejde. Čuně. Čuňata.

Taky mě zaujal tweet předsedkyně českého Svazu zákopových žen. To k té sprostosti, již avizuji v úvodu. Neomalená jako pokaždé. Primitivka non plus ultra. Bezcitná hmota z masa a kostí. Šéfredaktora Týdeníku Echo Dalibora Balšínka nazvala šovinistickým prasátečkem a zařadila ho do party »vylitejch impotentů«. Jen kvůli tomu, že bývalý reportér TV Nova si dovolil nesouhlasit s tím, jak tahle jaderná nálož řešila Davida Svobodu za jeho »mýlku«…

To třetí bude to vtipné, i když na druhou stranu k popukání to není, nicméně já se zasmál. Aspoň na chvilku. Někdejší čelní politik ODS Miroslav Macek zveřejnil dobrou myšlenku: »Docent Ševčík se nachomýtl k nepravé akci. Kdyby se promenádoval v latexu s pavími péry v zadku a mával na lidi přirozením, byl by chválen a ctěn.« Pravda. Svatá…, když jsou ty Velikonoce.

A plus 1? Někdejší saxofonista z Bílého domu a velký přítel dramatikové repliky z Hrádečku se pomátl zřejmě definitivně. Monika mu pod stůl už nevleze a dědek z toho blbne…, neřku-li dementní. »Bývalý americký prezident Bill Clinton natočil před pár dny rozhovor pro irskou státní televizi RTÉ. Když se ho reportérka zeptala na Ukrajinu, začal si sypat popel na hlavu za prý obrovskou chybu z mládí a z počátku 90. let. Tehdy totiž jako prezident USA naléhal na Ukrajinu, aby se vzdala jaderných zbraní, které na jejím území zůstaly po rozpadu Sovětského svazu.« (Zdroj: aeronet.news.)

Mějte se fajn a dožijte si ve zdraví dnešní sváteční PONDĚLÍ.

Jan Čech

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Válečný zločinec Clinton má svým způsobem kus pravdy. Mít legitimní ukrajinský prezident Janukovyč k dispozici jaderné zbraně, určitě by si Západ netroufl na něj tak brutálně tlačit, vyhrožovat mu a organizovat mu v zemi puče. Totéž platí pro Jugoslávii, Libyi, Sýrii a řadu dalších obětí agrese amerického režimu.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy