Bravo, pane prezidente Klausi!

Česká vláda pod vedením premiéra Fialy spustila další velmi kontroverzní krok. Přerušila vztahy na nejvyšší úrovni se slovenskou vládou. A to až do doby, než slovenská vláda pochopí, že nemůže dělat samostatnou a suverénní politiku.

Na takovýto přístup byli bratři Slováci vždy velmi hákliví, když je starší bratr z Prahy oktáboval, jak by se měli chovat. Většina slovenského národa se chce chovat jinak. Obyčejní lidé, normální občané Slovenska nechtějí dodávat zbraně na Ukrajinu. Nechtějí pomáhat stupňování krveprolití v této zemi. Nechtějí, aby dva slovanské národy mezi sebou válčily.

Ale jen tak mimochodem, toto nechce ani 69 % českých občanů, tedy pokud vezmu za směrodatný průzkum agentury STEM, která bývá vůči současné české vládě velmi opatrná. Tedy tři pětiny českých občanů chtějí ukončit válku na Ukrajině a to i za cenu, že by se Ukrajina vzdala oblastí na východě a jihu země. Připomeňme si, že tyto oblasti jsou v tuto chvíli obsazeny ruskou armádou a že v těchto oblastech je většina občanů ruská anebo ruskojazyční Ukrajinci. Jen tak mimochodem, pokud by tyto oblasti byly obsazeny ukrajinskou armádou, tak před hrozbou čistek a »hledání kolaborantů« by nejspíš miliony ruských lidí prchaly přes hranici do Ruska. V Rusku je v tuto chvíli 2 800 000 utečenců z Ukrajiny, což je nejvíce ze všech zemí Evropy.

Fialova vláda, jak je jejím zvykem, šlape v mezistátních vztazích jako slon v porcelánu. Podezírám ji z toho, že vyhověla v této otázce, tedy ve svého druhu vypovězení vztahů se Slovenskem na nejvyšší úrovni, našim americkým a bruselským přátelům. Velmi významná část českého politického spektra však postup vlády odsoudila. Je to pochopitelně celá levice, dokonce i Luboš Zaorálek z realitní kanceláře Lidového domu volil tvrdá slova, ale naopak pro jednoho z mužů, kteří budou na kandidátce Lidového domu pro evropské volby, Vladimíra Špidlu, je to trochu jinak. V. Špidla projevil pro postup současné české vlády jisté pochopení. Stejně tak prezident IQ 107, Pavel, vládu podpořil, byť to s ním vláda prý nekonzultovala.

Úkolem prezidenta Pavla a také prezidentky Čaputové by naopak mělo být hledat usmíření mezi oběma vládami a společná stanoviska v jiných oblastech, nežli je Ukrajina. Konec konců, ať si každý nechá své názory, jak Česko, tak Slovensko je suverénní země. Mě sice názory P. Fialy a spol. nevyhovují, ale uznávám, že je to česká vláda. Na pomoc svému hysterickému útoku na Slovensko si vzala Fialova vláda jako pomocníka představitele hlavní slovenské opoziční strany, Šimečku. Ten je v Česku přijímán nejvyššími ústavními činiteli a má být jakousi náhražkou zcela legální slovenské vlády.

Ve dnech 10. a 11. března navštíví Slovensko exprezident Václav Klaus. V minulosti jsem měl s V. Klausem na mnohé politické záležitosti jiné názory a také jsem je nahlas projevoval. V. Klaus se při návštěvě Slovenska sejde se slovenským premiérem Ficem a já říkám, bravo! Bravo Václave Klausi.

Jiří Paroubek

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. 🆘 🇨🇿🇸🇰Petr Pavel hazarduje! Češi mohou přijít o svou státnost, varuje Harabin

  „Pokud nenormalizujeme vztahy s Ruskem, je ohrožena existence Slovenské republiky. Víme, co se stalo v letech 1938-1939, kdy Francouzi a Britové předhodili Československo Hitlerovi jako psovi kost. Totiž pokud nám Rusové nezaručí jižní hranice, pak Slovenská republika nemusí vůbec existovat. Hranice se mění po každé válce a my tu máme být vystrčeným státem proti Rusům?

  Češi mohou přijít o svou státnost. Prezident Pavel začal vykřikovat, že Krym není ruský, ale neumí říct, proč. Někdo mu to nařídil. A tak v Rusku vznikly diskuse o tom, jestli jsou Sudety české. Československo po druhé světové válce má své hranice garantované pouze Sovětským svazem, jehož právním nástupcem je Ruská federace. To znamená, že Češi mají zaručené západní hranice pouze Ruskem.

  Teď vykřikují, že Krym není ruský. No jsou to zodpovědní lidé? Jsou to hazardéři se svou státností. To je typické chování politiků, jako je Emanuel Moravec,“ prohlásil slovenský prezidentský kandidát a bývalý ministr spravedlnosti JUDr. Štefan Harabin.

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

 2. 🆕🇸🇰„Jako za Moravce lezli Hitlerovi do zadku.” Slovenský prezidentský kandidát Štefan Harabin promluvil o lokajské politice Fialovy vlády

  „To české lokajství mi někdy připadá stejné, jako když za Emanuela Moravce lezli Hitlerovi do zadku. Přesně jako v té rovině válečného štváčství a v rovině naprostého lokajství.

  To, co dělá český prezident a český premiér, je naprosto trapné. Zahraniční obranná politika je výhradní odpovědností členských států a žádný členský stát není povinen otrocky plnit pokyn Bruselu, že budeme vyzbrojovat banderovce na Ukrajině, budeme jim posílat finanční balíčky. Je důležité říci občanům členských států EU, že ani jeden cent z peněz, které šly na Ukrajinu, se nevrátí. Jsou to vyhozené peníze.

  A my si to můžeme dovolit, a to i při současné sociální situaci našich občanů, kdy velké množství občanů žije na hranici chudoby, důchodci mají 300-400 eur, ale my musíme dávat peníze na válku, a navíc na válku, kterou vytvořili Anglosasové, aby se Slované navzájem pozabíjeli?

  Američané odcházejí a teď to finanční břemeno přehodili na EU a kašpaři jako Fiala a Petr Pavel s tím souhlasí. A když slovenský premiér řekne ne, tak na něj začnou útočit,” prohlásil Harabin.

  👉 Sledujte @marsalMalinovskij a pošlete odkaz přátelům!

 3. Osobou, která Fialu řídí by mohl být jeho PORADCE(?) TOMÁŠ POJAR. Otec Tomáše Pojara byl ředitelem Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea a vyslancem ČSSR a později ČR v Izraeli .
  ——
  Tomáš Pojar je PORADCEM Fialy pro národní bezpečnost a od r. 2022 jeho vyjednávačem pro evropské záležitosti .2014-22 2014-2014 – 2022 prorektorem Cevro Institutu.
  –Kritizoval T.Petříčka, Zaorálka Schwarcenberga za prohlášení z . z (5/2020) ve kterém odsoudili budování židovských osad které Izrael od roku 1967 vybudoval na okupovaném Západním břehu
  Jordánu
  –1905-2005 byl v organizaci Člověk v tísni, později byl ředitelem této organizace – do r.2005
  –2010-2022 vyslancem ČR v Izraeli
  ———————————————————
  Během upalování a ubíjení ukrajinských policistů vařili někteří příslušníci organizaace Člověk v tísni těm kdo prováděli Majdan.
  Předávali jim peníze a po Majdanu zajistili dopravu některých Majdančíků do Prahy.
  ———————————————————-
  Tomáš Pojar absolvoval školu v Izraeli. Vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Byl na nějaké škole v
  USA.

 4. Po listopadovém puči 1989 vstoupila do politiky a politické reprezentace našeho státu šmíra a šmejd a od puče jen škodí lidem a národu. Což bylo taky účelem jejich instalace do vedení Československa. Havel, Klaus, Zeman a jejich kamarádi rozvrátili tento stát. Když jsme si mysleli, že hůř už nemůže být, tito škůdci byli nahrazeni lidmi ještě nižší úrovně – Fiala, Pavel, Černochová, Pekarová, Vystrčil, a mnoho dalších, které máme možnost vidět jak se promenují na televizní obrazovce. Co také můžeme chtít od podprůměrných učitelů – Fiala, Rakušan, Vystrčil, Gazdík apod., nebo od obyčejné úřednice Černochové či prodavačky Pekarové nebo lampasáka v.v. Pavla či elektrikáře Stanjury a dalších „odborníků“?
  Nedávno jsem poslouchal v televizi vysloužilého Miloše Zemana. V listopadu 1989 lhal na Letné v Praze, dnes už jen blábolí co mu slina na jazyk přinese, to byly hovadiny co z něj padaly. Taky Klaus náhle prozřel a říká dnes věci, které kdyby řekl v době puče 1989, tak se nikdy nedodrápal své ekonomické a politické moci. Takto dnes Zeman a Klaus opět obelhávají lidi v Československu, které pomohli rozbít.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy