Čemu se já vlastně divím?

»Zatímco v americkém Kongresu se senátoři a kongresmani dohadují, jestli schválit nebo neschválit další balík peněz pro Ukrajinu, Taiwan a Izrael, tak mezitím izraelská armáda a letectvo zahájily v noci z neděle na pondělí závěrečnou etapu vyhlazování Palestinců v Gaze s cílem jejich vyhnání do Egypta. Podle informací dopadly bomby nejen na stanový tábor, ale jedna srovnala se zemí i vedlejší komplex, který sloužil jako nemocnice, ošetřovna a sklad humanitární pomoci. Video zachycuje válečný zločin, kterého se dopustil sionistický režim Benjamina Netanyahua a arabské země volají po uvalení zničujících sankcí na Izrael a zahájení vyšetřování u Mezinárodního trestního soudu. Evropská média mlčí a jsou prakticky zticha, přestože Izrael provedl válečný zločin a vybombardoval uprchlický tábor, což se dosud nestalo ani ve válce na Ukrajině. Nereaguje ani vláda Petra Fialy, mlčí tiskový odbor Úřadu vlády. Nemají noty, neví jak reagovat,« komentuje aeronet.news nejčerstvější válečný zločin nedotknutelného Izraele.

Podle turecké agentury Anadolu zahynulo při náletech přes 100 lidí a záchranáři vytahují ze sutin další a další oběti (zdroj zde).

A česká média? Jako vždy. Mlčí. Byť informace k dispozici jsou. A oficiální vládní místa? I ta samozřejmě mlčí. Ba co více – mají plné ruce, nohy (jeden z nich, ten hlavní, i oči) každodenní usilovné práce s tím, jak zatočit s tzv. dezinformačními servery.

Jeden z nejostudnějších problémů téhle doby spatřuji v tom, že většina české společnosti odmítá vzít na vědomí realitu a utápí se v jakémsi virtuálním světě pokřivených pravd. Otázka zní – PROČ? Přiznávám, že detailně uspokojivou odpověď neznám. Nejde ani snad o to, čím těmto lidem vládní propaganda hnojí mozky – byť právě o tom to celé je, ale na tu otázku PROČ to tak či tak neodpovídá. Je snad obyčejný Ukrajinec víc než Rus, nebo obyčejný žid víc než obyčejný Palestinec? Jsou Rusové a Palestinci prašiví psi a Ukrajinci a židé nadlidi? Nejtragičtější na tom je, že tahle část naší populace je nepřesvědčitelná, že na ni nezabere žádný čistý důkaz, na ni nezabere nic. Tito lidé vám do očí budou tvrdit, že kočka má deset nohou a vy jim můžete přinést koček se čtyřmi nohami, kolik chcete, fakt nezabere nic. Zparafrázuji-li Gončarovova Oblomova… – zbyteční lidé jsou tihle většinoví.

Nemyslím, že bych fantazíroval v horečce, poněvadž přesně toto o postoji oné majoritní části českého obyvatelstva dosti jednoznačně vypovídá, charakterizuje ho to docela na milimetr. Považovat někoho za nadlidi, je přece stavebním kamenem nacistické ideologie.

Položím druhou otázku – tady už bude odpověď nasnadě: je většinová část české společnosti nacistická? Ve své podstatě ano – a jak by dodal major Terazky: »len ten kožený gestapácký kabát jí (té společnosti) schádzá, len ten kabát…«  Dobrý Rus = mrtvý Rus, dobrý Palestinec = mrtvý Palestinec.

Že tohle už je evidentně přes čáru také pro některé novodobé demokraty (sic!), o tom svědčí i následující: »Přes 80 osobností ve Výzvě ke změně postoje české vlády ke krizi na Blízkém východě mimo jiné kritizuje kabinet Petra Fialy (ODS) za bezvýhradnou podporu současné izraelské vlády bez ohledu na humanitární katastrofu v Gaze. Otevřený dopis, v němž osobnosti apelují na změnu postoje ke konfliktu na Blízkém východě, je adresován vládě, prezidentovi a sněmovnímu a senátnímu zahraničnímu výboru. Jednou z iniciátorek je bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, podpis připojili například kněz Tomáš Halík nebo biskup Václav Malý.« (celý článek zde).

A reakce ze Strakovy akademie? Žádná, resp. žádná zásadní. Ostatně – ani pohlaváři Třetí říše na podobné výzvy tehdejších německých intelektuálů nereagovali. Čemu se já vlastně divím?

Nepochybně humanitární bylo tohle izraelské bombardování, že?

(Zdroj a překlad: aeronet.news)

Jan Čech

Související články

4 KOMENTÁŘŮ

 1. Vlastně je ten balík peněz proti Ukrajině.
  Znám některé lidi, kteří stále ještě věří režimní propagandě. Plno jiných chce věřit, nebo chce nevědět. Proč? Možná nevidí alternativu. Možná vědí, že v případě „neposlušnosti“ by naše země byla ztrestána. Tedy především její obyvatelé.

 2. Vojenkor Podubnyj oznámil likvidáciu českého raketometu RM-70 Vampír, ktorý spôsobil masaker v Belgorode.

  Počas prieskumu vojenský personál zo skupiny pokrývajúcej štátnu hranicu objavil posádku českého raketometu RM-70 Vampír, ktorá zasiahla Belgorod. Auto sa pohybovalo v oblasti Lipcy. Večer asi o 21:00 zaútočili rakeťáci ruskej armády pomocou OTRK (operatívne-taktický raketový komplex) Iskander. V dôsledku toho bola posádka a bojové vozidlo zničené. Počas útoku boli zabití a zranení medzi nepriateľským personálom, ktorý sa nachádzal v oblasti ničenia našej rakety.

  ČR se zařadila na stranu ukrajinského nacismu dodávkami českých zbraní do ukrajinské války diktátora Zelenského.

  Sledujte @neČT24

 3. Je naprostá nehoráznost, když nějaká placená ruská filcka označuje většinu českého národa jako nacisty. Kdyby tomu tak bylo, tak by dávno ten recitátor z aeronews vyletěl komínem.

  • Potrefená husa Brázda zakejhala. Jen ty komíny ještě vy nacisti nestavíte. Ale všeho do času, že Brázda?

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy