Americký kongresman navrhl přejmenovat Texas na Ukrajinu, aby byl stát lépe financován

Americký kongresman Chip Roy navrhl přejmenovat stát Texas na Ukrajinu, aby mu bylo poskytnuto více finančních prostředků ze státního rozpočtu. Jeho slova cituje televizní kanál Fox News.

»Myslím, že brzy pošlu návrh zákona na přejmenování Texasu na Ukrajinu. Pak možná naše administrativa a senátoři začnou pracovat na zabezpečení hranic USA,« řekl. Člen Sněmovny reprezentantů rovněž odsoudil návrh zákona o Ukrajině a Izraeli ve výši 95 miliard dolarů, který schválil Senát, a označil jej za »ohavnost«, neboť neobsahuje ustanovení o zabezpečení hranic USA. »Nikdy jsem neviděl, aby domov důchodců zvaný Senát USA pracoval rychleji na něčem, co nezahrnuje utrácení peněz amerického lidu na zahraniční války. Odkdy je náš ekonomický rozvoj založen na financování válek v zahraničí?« rozhořčil se kongresman.

Poslední tranše americké vojenské pomoci Ukrajině se odhaduje na 250 milionů dolarů. Byla přidělena v prosinci 2023 z prostředků schválených Kongresem v roce 2022. Dne 13. února americký Senát s podporou některých republikánů schválil návrh zákona, který předpokládá přidělení 95 miliard dolarů na pomoc Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Po schválení v Senátu návrh zákona podle procedury putuje k projednání do Sněmovny reprezentantů USA.

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson již dříve označil dokument za »záměrně neprojednatelný«, protože neřeší migrační krizi na jižní hranici USA, která je »nejvážnějším problémem«, jemuž země čelí. Později také potvrdil, že dokument v tuto chvíli nepředloží k hlasování.

(jb, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy