Covid-19? Již nejsem dezinformátorem!

Předně se ptáte, jak jsem se stal dezinformátorem. Snadno. Když i do naší země vtrhnul nový druh koronaviru SARS-Cov2 (dál koronavirus), vyvolávající pro některé smrtící nemoc covid-19, zachytil jsem 4. května 2020 zprávu médií, že je umělý. To byly závěry některých vědců ze země našeho největšího vzoru – USA, dále tehdy koronavirem těžce sužované Itálie. Byť tito experti byli vzápětí obviněni z dezinformátorství, dal jsem se po této stopě.

Co ve prospěch této dezinformace bylo uváděno? Předně, koronavirus má velmi netypickou strukturu. Podle dezinformátorů bylo téměř vyloučeno, že by vznikl přirozenou cestou. Zkonstruovat ho měl tým virologů vedený doktorem Faucim z USA, jež se již v roce 2012 chlubil, že zajistí světu pandemii, jakou ještě neviděl. Se svým týmem (základ tvořili experti z USA, doplněné o tři virology z Číny) dělal pokusy, které podle čerstvého vyjádření exministra zdravotnictví Romana Prymuly (pořad Rozstřel serveru idnes.cz) byl podobný výzkum tohoto typu »jednoznačným etickým selháním, jelikož rizika značně převyšovala přínosy v případě jeho neúspěchu«.

Situace byla ale o mnoho horší. Protože Fauciho tým porušoval bezpečnostní předpisy, úřady prezidenta USA Baracka Obamy mu je zakázaly. Poté svůj riskantní výzkum přesunul do čínského Wu-chanu. Že by ve Wu-chanu respektoval platné předpisy, není pravděpodobné. Osudné se lidstvu stalo, když se prezidentem USA stal v lednu 2017 Donald Trump a on se stal jedním ze čtyř jeho hlavních epidemiologů. Brzy na to mu Trump dovolil onen riskantní výzkum vrátit do USA, konkrétně do ústřední biologické laboratoře USAMRIID ve Fort Detrick v Marylandu. Tam jeho výzkumy stihly dvě vážné nehody. Při první velká povodeň vyřadila z provozu tamní parní čistírnu odpadních vod, což mělo vést k okamžitému zastavení jakýchkoliv pokusů až do její obnovy.

Fauciho tým ale v pokusech pokračoval dál. Zřejmě na přelomu jara a léta 2019 se mu podařilo zkonstruovat nový druh koronaviru. V létě 2019 totiž v regionu Marylandu vypukla velká epidemie podivných zápalů plic. Proto se dezinformátoři domnívají, že krátce před tím nový druh koronavirus nějakým nedopatřením unikl z tamní biologické laboratoře. Totiž, původní nový druh koronaviru linie A byl zjištěn pouze v USA a v Austrálii. Tzv. wu-chanská linie koronaviru B je od něj odvozená. Čína od počátku tvrdí, že ji do Wu-chanu zavlekl jeden sportovec USA na vojenské olympiádě, která se ve Wu-chanu konala koncem října 2019. Nový druh koronaviru byl ale čínskými experty od zápalů plic rozeznán až ve dnech 27.-31. prosince 2019, takže pátrání po původu koronaviru je značně obtížné. Nejstarší koronavirus byl zpětně prokázán v Itálii koncem září 2019. Šlo o koronavirus linie C, vzniklý z linie B. Ten následně pustošil mimo jiné Evropu, ale i většinu USA, kde se šířil z New Yorku, zatímco linie B ze státu Washington na severozápadě USA, a místy se zřejmě zkřížily.

Čínské varování světu z počátku roku 2020 usnadnilo boj s koronavirem. Zatímco ukáznění občané s Číny a dalších států regionu východní Asie přistoupili na těžký lockdown a vyšly z pandemie s minimálními ztrátami na životech a také s relativně nízkými ekonomickými škodami, zhýčkaný Západ, jehož část obyvatelstva považovala i nezbytná karanténní opatření za strašnou šikanu a ignorovala je, utrpěly velké ztráty, zejména mezi starou a nemocnou částí populace, o obřích ekonomických škodách nemluvě. Nedůvěru zásadně zesílili nechutné machinace s očkováním, motivované rusofobně, sinofobně a komerčně, v zájmu firmy Pfizer a ostrého konfliktu zájmů předsedkyně Evropské komise. To jsou věci již vcelku známé.

Ano, dosud zprávy o umělém původu koronaviru byly dezinformace a jejich nositelé dezinformátoři. 10. ledna 2023 přichází od nejvyšších autorit (jediného ministra zdravotnictví ČR, který úspěšně energicky bojoval s pandemií koronaviru a byl proto po pouhých pěti týdnech exemplárně odstřelen) zpráva, že to byla a je pravda. Tak jako v případech mnoha jiných údajných dezinformací, které se dříve nebo později ukázaly jako pravdivé.

Exministr zdravotnictví Roman Prymula k samotnému původu covidu-19 řekl, že si myslí, že dnes »již máme dostatek indicií na to, abychom mohli říct, že došlo k úniku«. »To, o čem se spekuluje, je, jakým mechanismem k tomu došlo. Zdali to byl nějaký laborant, který se nakazil v té laboratoři a pak si šel něco nakoupit na ten trh a takto to onemocnění roznesl… Nebo to bylo nakažené laboratorní zvíře, které mělo být utraceno a omylem se dostalo – nebo možná záměrně – na trh,« nastínil možného původce pandemie, která před několika lety odstartovala v čínském Wu-chanu.

Že jde o koronavirus vyvinutý v laboratoři, dle něj není pochyb. »Že se prováděl výzkum v čínsko-americké koprodukci, o tom jsou jasné záznamy. Ten výzkum byl potom utlumen a v USA databázi sekvencí byly tyto sekvence uloženy. Rok poté bylo požádáno, aby byly vymazány. O tom jsou poměrně jasné důkazy. Pracovalo se na tom,« řekl epidemiolog.

Vědci dle něj udělali při zkoumání tohoto koronaviru nepochopitelný krok, kdy se rozhodli v rámci výzkumu virus upravit, aby zjistili, zdali by jej šlo přenést i na buňky člověka. »A jak je vidět, tak se jim to zřejmě podařilo,« pokračoval. Míní, že původní záměr vědců nebyla žádná biologická zbraň, ale zřejmě jen chtěli být schopni vyvinout léčivo v případě, že by k pře-nosu na člověka došlo.

»Já si nemyslím, že tam byl jakýkoli záměr připravit biologickou zbraň, spíš to byla nehoda,« zopakoval a podotkl, že Číňané s Američani se zřejmě snažili zkoumat koronaviry kvůli předchozím epidemiím, jakými bylo např. šíření nemoci SARS či MERS.

(Pochopitelně, protože pokud chci použít proti někomu biologickou zbraň hromadného ničení, musím mít zajištěnu ochranu vlastního obyvatelstva, což prokazatelně neměl nikdo na světě. Takový biologický útok nedává smysl a může být víc než kontraproduktivní – JZ.)

Prymula míní, že podobný výzkum byl jednoznačně etickým selháním, jelikož rizika značně převyšovala přínosy v případě jeho úspěchu. »Podobný výzkum se dělal už několik let předtím a je až paradoxní, jak blízko byly ty sekvence stávající situaci… Tam to světová vědecká veřejnost napadla… Výzkum byl oficiálně zastaven, ale zřejmě ještě dobíhal,« naznačil.

Následky Fauciho výzkumu jsou strašné. K 11. lednu 2023 světová statistika koronaviru eviduje 6 717 877 zemřelých s koronavirem (861,8 na milión obyvatel), z toho na USA připadá 1 121 725 zemřelých (3350 na milión obyvatel) a na ČR 42 220 zemřelých (3932 na milión obyvatel). Jistě i pro to, že v obou státech se stal boj s koronavirem předmětem nechutného politického boje, který dále zhoršil bilanci koronaviru, resp. prohloubil nedostatečná opatření proti němu. Skutečnost je ale ve všech státech světa ještě horší ze dvou důvodů: ne všichni zemřelí s koronavirem jsou statistikou podchyceni a mnozí další občané zemřeli na koronavirus nepřímo – zemřeli na jiný zdravotní neduh, který by lékaři vyléčili, kdyby nebylo zdravotnictví paralyzováno pandemií koronaviru.

Nečekejte, že se bude doktor Fauci a jeho tým omlouvat za obludný zločin na lidstvu, který svým hazardérstvím způsobili. Učili se prý v Černobylu a jak je známo, tři hlavní aktéři velké havárie Černobylské jaderné elektrárny byli sice za Gorbačova za ten velký hazard odsouzeni a uvězněni, ale hned po vyhlášení nezávislosti Ukrajiny 1. ledna 1992 amnestováni coby oběti komunismu a exředitel byl dokonce zaměstnán na ministerstvu energetiky. Podle staré karikatury, v níž se nacističtí pohlaváři vaří v pekle, nahoře se modlí kněz za »všechny oběti druhé světové války« a Hitlerův ministr propagandy Goebels volá: »Můj Vůdče, slyšíš ty modlitby? Za všechny oběti druhé světové války! To je i za nás. I my jsme se stali obětí války, kterou jsme rozpoutali!« Dobrou zprávou ale je, že hlavní epidemiolog prezidenta Joe Bidena byl k 1. září 2022 odvolán z funkce. Už v ní prý byl neúnosný, už se to provalovalo i v USA.

Jan Zeman

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy