Home Zahraničí Naprosté většině Brazilců je proti srsti řádění Bolsonarových stoupenců

Naprosté většině Brazilců je proti srsti řádění Bolsonarových stoupenců

FOTO – ČTK/AP

Jen 18,4 procenta dotazovaných Brazilců podle průzkumu agentury Atlas Intelligence schvaluje nedělní řádění stoupenců bývalého prezidenta Jaira Bolsonara v brazilské metropoli. Informuje o tom agentura AFP.

Čerstvého šetření se zúčastnilo se ho 2200 respondentů. Na otázku, zda »souhlasí s činy Bolsonarových protestujících«, kteří v neděli zaútočili na Kongres, prezidentský úřad a nejvyšší soud, odpovědělo zmíněných 18,4 % respondentů, že ano. Téměř 76 % dotazovaných s chováním demonstrantů nesouhlasí.

Šetření dále ukázalo, že 53 % dotazovaných považuje chování protestujících a jejich vniknutí do sídel prezidentské kanceláře či parlamentu za »naprosto neoprávněné«, zatímco 27,5 % to považuje za »částečně oprávněné«. Jen 10,5 % pak uvedlo, že to považuje za »zcela oprávněné«.

Uplynulou neděli se v hlavním městě Brasília shromáždilo zhruba 3000 lidí, kteří pak vnikli do sídel prezidentské kanceláře, parlamentu i nejvyššího soudu. Vláda označila toto jednání za pokus o státní převrat a policie následně zadržela na 1500 lidí. Stoupenci exprezidenta Bolsonara demonstrují proti výsledku prezidentských voleb prakticky od ohlášení výsledku druhého kola, které se uskutečnilo loni 30. října.

(ici)

Předchozí článekCovid-19? Již nejsem dezinformátorem!
Další článekPohonné hmoty po zdražení na začátku ledna opět zlevňují

2 KOMENTÁŘE

  1. Majdan? Ovšem americký režim i Sörös teď mají jiné starosti, než aby to podpořili, takže tentokrát zvítězí svoboda a demokracie.

Comments are closed.