Home Názory Další »chybař« na scéně…

Další »chybař« na scéně…

Krom toho, že páchají skutky trestně právní nátury – to vědomě…, nevědomě obohacují uvadající český jazyk. Substantivum CHYBAŘ – jistě, slůvko nikoli zcela nové, avšak jak jsem zjistil, užívané zřídka. Oni ho takříkajíc zfrekventovávají.

Kdysi hrdý Vyškovák, co řízeným omylem zabloudil na Hrad, před předem (krásný jazykolam pro rozhlasáky) vyhranou volbou řekl: »KSČ byla CHYBA, za 33 let jsem ji ale odčinil.«

Jiný z nejvyšších ústavních činitelů, ze zednářské milosti předseda vlády, pro změnu zatloukl milión, a když mu na to přišli, v rozhovoru pro Seznam Zprávy se kroutil takto: »Až do vašeho dotazu jsem si bohužel neuvědomil, že účet v družstevní záložně znamená nějaký podíl. Já to bral jako běžný bankovní účet. Moje CHYBA, to mě mrzí. Prověřím v dalších dnech, jak tuto situaci mohu napravit.«

Což o to, náprava bude snadná, ten milión pošle do Kyjeva, ale co s tou do očí bijící blbostí. Smáli jsme se Jakešovi za brojlery, ale to je nic proti tomu, když předseda vlády se veřejně rádoby přizná, že si neuvědomil, že účet v družstevní záložně znamená i podíl.

»Jak zkůšaš? Tož co zkůšaš? On to zkůša, jestli to funguje. Tož jsi blbý nebo co? Já mám jednání…«

Vyzkoušel to na lidi, a ono to zafunguje, nepochybně. Proč? Poněvadž jeho blbost je spermatická s rychlostí rekordního Boltova běhu na 100 metrů, a za ty dva roky, co ze Strakovky pustoší českou zemi, zplodila milióny stejně blbých, kteří mu dychtivě až nenažraně baští vše, co jim předhodí k snědku. Ba co více, ještě se o to žrádlo mezi sebou rvou, aby na ně dost zbylo.

Kdyby vyzval obyvatelstvo, aby skoncovalo s toaletním papírem, že tím vrazíme Putinovi nůž do zad, máme tu do rána tři čtvrtiny populace s rukama od hoven. A běda tomu, kdo je od těch hoven mít nebude.

Pozor – já se nevyjadřuji sprostě, proto hovno ani netečkuji (např. takhle ho*no) – v tomhle bizáru totiž většina českých občanů hraje hlavní role. Jaký je z principu rozdíl mezi rouškou a tím hovnem? Žádný. Mě i po tom čase doslova zachvacuje, k čemu tehdy došlo – jak se dospělý národ (fotrové od rodin…, mámy, které rodily děti…, důchodci, co celý život dřeli) nechal bez mrknutí oka zarouškovat z důvodů tak stupidních, že pro ně nenacházím výraz, jímž bych dostatečně vyjádřil míru osobního zhnusení a opovržení.

Končím, neb začínám filosofovat přespříliš, což jsem tentokrát nehodlal činit. Pročež rychle k poslední větě, resp. souvětí: Ukrajino, raduj se a vesel, Petr Fiala ti během pár dnů, až, jak sám říká – prověří, jak tuto situaci může napravit – pošle jeden milion korun českých. Slava.

Dušan Sedlák

4 KOMENTÁŘE

  1. Brázda stále hledá klacek proti iPortaL24 a stále nic, stále se mu nedaří nějaký nalézt.
    Brázda je opravdu jen takový malý zasmrádlý vlezdop*rdelista Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla, Brázda je takový malý český smrad z Fialova exkrementu, vlastně h*ovna, aby tomu i Brázda rozuměl.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here