Dronové zemědělství teologa Marka

»Chceme uplatňovat moderní principy precizního zemědělství, využívat moderní technologie, jako jsou drony nebo autonomní vozidla, která už se objevují v žádostech, a proto zařadíme tyto programy už letos a nebudeme čekat až na poslední rok. Obálka proto bude posílena z 500 milionů korun skoro na dvě miliardy korun. Chci ujistit veřejnost, že cílem investiční podpory nejsou traktory,« káže teolog Výborný v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Amen, chce se mi dodat.

DRONY vím, co jsou, autonomní vozidla jsem si musel najít. Pocházím ze staré školy, autonomní znám jen oblasti, celky či republiky, převážně z časů bývalého SSSR. Jó, to byly časy…

Autonomní vozidlo (AV – též například samořízené motorové vozidlo) je motorové vozidlo, které ke svému provozu nepotřebuje řidiče a orientuje se zcela za pomoci počítačových systémů, které detekují okolí vozidla a určují jeho trasu, poučil »starou školu« internet. Jestli je tohle Boží vnuknutí, tak už nás Bůh má plné zuby a rozhodl se nemilosrdně trestat. Skrze svého služebníka, teologa Marka, kterej je tak nechytrej, že se dokonce ani nebojí něco takového veřejně kázat. Dokonce mimo chrám…

Skutečně, české zemědělství teď ze všeho nejvíce potřebuje za dvě miliardy(!!!) drony a autonomní vozidla. Aby snad ony drony z výšky monitorovaly těch pár kusů prasat či ovocných stromů či cibulových neb petrželových natí nebo sazenic okurek – doplnit lze mnoho dalšího? Dronař-sbírkař Ondřej z toho musí šílet, jak mu před očima lítají dronové peníze z okna ministerstva zemědělství, až se bojím, že se zase někde před Národním na tramvajové zastávce statečně porve za spravedlnosti v boji nebojechtivého, po Evropě se rekreujícího, ukrajinského lidu proti ruSSkému agresorovi.

Ta autonomní vozidla bych ještě pochopil, kdyby si je zakoupila teologova resortní generalita ve strachu z osobní přítomnosti mezi zemědělským lidem, aby za všechny ty prasárny nedostali přes držku, kdyby se do terénu vypravili monitorovat situaci. Takhle by tam vyslali autonomní vozítko s přesnými pokyny pro ty počítačové systémy a fertig. Ale ty drony?

Jestli ono to ve finále nebude tak, že do té teologem avizované obálky se vloží dotační peníze z EU, avšak určené výhradně na drony a AV. Čili na debiloviny prosazované Bruselem. Mimochodem, toto je princip evropských dotací. Stát je sice dostane, ale na co je smí použít, to je výhradně v kompetenci Evropské unie. Převážně se totiž jedná o užití ve spojitosti s Green Dealem, klimatickými změnami, resp. globálním oteplováním, které však má ze všeho nejvíce na svědomí LGBT+, nikoli CO2, dále elektromobily a podobné zrůdné byznys projekty, jež národní ekonomiky nejen neposilují, ale naopak – systematicky, postupně likvidují.

Ten závazek lidovců je z 22. března 2022. Rád bych z těch 100 milionů viděl aspoň jednu korunu, kterou dostala naše prasata… Jebat drony, pane ministře…, těch se národ nenají, vědí?

PS: Ještě dárek pro našeho teologa, dávaje mu šanci. Káži: »I hlupák, mlčí-li, za moudrého je brán, rozumně vypadají ústa zavřená.« (Bible Kralická)

Dušan Sedlák

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy