Držte se, pane Fico. Potřebuji vás!

O atentátu na slovenského premiéra píší všichni. Logicky. Pro mainstream je to sousto, politikové se předhánějí v lítostech, z mnohých stříká faleš na sto honů, jak se lidově říká. A diskuse na internetu raději nečtu. Nejsem masochista, abych se čtyřiadvacet hodin denně ukájel před vlastníma očima ještě černějším obrazem o části mého národa.

Média, politici, politologové – de facto každý, kdo rád exhibuje před kamerami (identické s covidem), se vyjadřuje… Mimochodem, vnímáte stran těch tzv. českých médií tu více či méně skrytou ale naprosto zřejmou jízlivost? Jeden příklad za další – je ze Seznam Zprávy. Titulek: »Slovenští hokejoví fanoušci na šampionátu: Fico? Smutné, ale neřešíme to«. I takhle se dá vyjádřit radost… Brrr.

Ale pryč od těchto zvratků. Všichni spekulují PROČ?, resp. zkoumají pohnutky zadrženého vraha-atentátníka. To ovšem podle mě není nejpodstatnější. Proč dotyčný střílel, je obsaženo v jeho vyjádření z policejní služebny (doznal se k politickému motivu), které včera kolovalo po internetu, a jestli za ním stál nějaký pan řídící či se jednalo vysloveně o soukromou iniciativu, ukáže čas. Snad.

Mě mnohem více zajímají jiné dva aspekty:

1. Že jako jeden z prvních, ne-li vůbec první, »litoval« zatím ještě (do 20. května) legitimní ukrajinský prezident, aby se k němu jako na povel přidali i šašci ze Strakovy akademie, ti ale poněkud vlažněji, oproti Zelenskému. Ten litoval na plné koule. Nikomu z nich nevěřím, ani co by se za nehet vešlo, ani tisícinu slovíčka. Jestli v životě něco krutě nesnáším, je to FALEŠ. Notabene FALEŠ ze strachu, že i na ně by mohlo dojít, že je to sakra blízko. Byť samozřejmě z důvodu právě opačného než v případě slovenské premiéra. Považoval bych od nich za korektnější, kdyby reagovali v gaunerském duchu toho, co páchají – např. pardon, ale koledoval si o to, nebo… je to blbé, ale má, co chtěl, nebo tak nějak. Trochu upřímnosti prostě.

2. Jasně, co se teď bude dít na Slovensku, mě zajímá také. Ale víc mě zajímá, kdo tohle šílenství zastaví? Kdy a jak ho zastaví? Co dalšího a ještě strašnějšího se musí udát, aby z civilizace postupně vyprchala nenávist. Na to neodpovím, ale umím si to představit. Pro lidstvo to není povzbudivá představa.

Na závěr ještě dosti důležitou poznámku: Internetové diskuse všeobecně mám, myslím, zmapované do velkých detailů. Všímám si jednoho podle mě zásadního a konstantního momentu – že totiž 99,999 % nenávistných názorů píší lidé, kteří stojí na straně Strakovy akademie, pražského Hradu, Kyjeva, Bruselu, Washingtonu. Opravdu si nevybavím jediný příspěvek, a že jsem jich přelouskal tisíce, od tzv. proruského dezoláta, jenž by byl jakkoli nenávistný vůči komukoli s jiným názorem.

Právě toto je jeden z důvodů, proč se včera v Handlové střílelo po Robertu Ficovi. Naočkovaná slepota orgánů činných v trestním řízení. Jak to, že jedno prase beztrestně (ta podmínka mě nedojímá, ten má natvrdo sedět) staví šibenice, hovoří o zabíjení atd., atd. a učitelka jde za sdělení informací, které se běžně publikují v západních médiích, málem sedět. Přijde o práci, dehonestuje ji internet. Že ji soud nakonec neuznal vinnou, to je po všech nervácích, kterými si prošla, hodně slabá náplast. Ovšem prase si spokojeně chrochtá dál a jediné, co mu hrozí, je vyloučení z partaje, která se prezentuje vším, čím se prezentují zločinecké mafie. To mě poser – pardon. Končím, protože se mi vzteky třesou ruce a jedu jeden překlep za druhým…

Robert Fish

PS: Panu Ficovi přeji uzdravení a brzký návrat. Potřebujeme vás jako málokoho. I já, Čech, vás potřebuji. Držte se!

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Ale ne, Komik není a nikdy nebyl legitimním ukrajinským prezidentem. Ani Porošenko, ani Turčynov. Pučisté dosazení cizí mocí nemohou organizovat volby, vybírat daně, vyhlašovat mobilizaci ani jednat jménem Ukrajiny.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy