Já budu volit naději!

V estonském Tallinnu se před pár dny jednalo o podpoře války. Záměrně nepíši o podpoře Ukrajiny, neboť byla-li by ve hře skutečná podpora Ukrajiny, zkoumala a navrhovala by se mírová řešení. Však také novinky.cz opentlily komentář k tomu patřičným titulkem: Aby vítězství bylo už letos. Devět států včetně Česka se zavázalo k bezprecedentní pomoci Ukrajině. Další budoucí mrtvé podepsalo kompletní Pobaltí, tzn. Estonsko, Lotyšsko a Litva, samozřejmě Velká Británie, Polsko, Slovensko a Česko a mezi válečné štváče se ještě zařadily Dánsko a Nizozemsko.

A v čem že spočívá bezprecedentnost oné podpory? Je toho hodně! »Tallinský závazek počítá s poskytnutím tanků, protiletadlové a protiraketové obrany a s další hloubkovou přesnou palbou umožňující zaměřování ruských logistických a velitelských uzlů na okupovaném území. Cílem je zajistit vítězství na bojišti už letos,« informují novinky.cz.

Zajímavé, že zástupci Německa a Španělska, kteří se tallinského řinčení zbraní také účastnili, závěrečné komuniké nepodepsali. Zvláště postoj Německa by mohl být na první pohled zarážející, nicméně vzhledem k závislosti německé ekonomiky na ruském plynu je racionální. Na rozdíl od všech ostatních.

Více jasno přináší německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, který zveřejnil minulý pátek výbušný článek pocházející z interního materiálu německého ministerstva obrany a z okruhu kancléře Olafa Scholze, podle kterého probíhají intenzivní a utajená jednání mezi Berlínem a Prahou společně s Bratislavou o tom, že by obě země darovaly Ukrajině dokonce i v Německu dříve objednané tanky Leopard 2 určené původně pro AČR a ASR jako náhrady za Ukrajině odevzdané tanky T-72M.

»Minulý rok odevzdaly ČR a Slovensko Ukrajině své tanky, a to na základě slibu Německa, že na oplátku obě armády dostanou od Německa tanky Leopard 2, aby obě země prostě nezůstaly úplně bez tankové výzbroje. Česká republika zatím obdržela jediný demonstrační exemplář Leopardu 2, který převzala ministryně obrany Jana Černochová s obrovským klíčem, který se jí asi do kabelky nevejde, leda že by ho nosila na provázku na krku jako zvonec. Jenže, novináři německého deníku se dozvěděli, že Berlín teď naléhá na Prahu a Bratislavu, aby se vzdaly svých slíbených německých Leopardů a rovněž je darovaly a odevzdaly do černé díry zvané Ukrajina. Jednání probíhá v naprostém utajení z důvodu prezidentských voleb v ČR a Berlín nechtěl, aby se informace dostala ven, protože by mohla poškodit vládního kandidáta Petra Pavla. Vláda Petra Fialy totiž podle německého deníku s návrhem Berlína souhlasí, což znamená, že česká armáda zůstane úplně bez tanků. Nebude mít ani ty původní T-72M, které už jsou na Ukrajině, ani slíbené Leopardy. Všechno skončí na Ukrajině,« komentuje aeronet.news s odkazem na prestižní německé periodikum (viz. zde: https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/leopard-2-panzer-angebot-von-slowakei-und-tschechischer-republik-18616392.html.).

V této souvislosti stojí ještě za zmínku alibistický postoj Německa, které v konfliktu lavíruje od samého počátku. Být přímým, otevřeným podporovatelem Ukrajiny se zdráhá, na druhou stranu je zase v kleštích stran Bílého domu a Pentagonu.

I tato zákulisní praktika skýtá odpověď na otázku, proč se na všechny možné způsoby děje tolik masivní podpory prezidentského kandidáta Petra Pavla. Euroatlantisté potřebují mít na Hradě někoho, kdo tato svinstva bezvýhradně podpoří a náležitě odůvodní veřejnosti, bude-li toho zapotřebí. U nevyzpytatelného solitéra Babiše taková záruka, která musí být stoprocentní, prostě neexistuje. Bývalého »vyškováka« si NATO zodpovědně vycvičilo, zatímco zjednodušeně řečeno – Babiš kašle na tanky, Babiše zajímavá vlastní byznys.

Máme v podstatě identickou situaci s tou, jakou známe z listopadu 1989. Tehdy také byla dvě základní centra moci, která se nasazovala do akce dle potřeby – předurčené figurky z Charty 77 a z Prognostického ústavu. Dnes se sice jedná o Hrad, nicméně ona dvě centra jsou rovněž – euroatlantické, protiunijní, proamerické Pavlovo a více méně euroasijské, prounijní = svým způsobem i protiválečné Babišovo.

Jak již kolega Votruba psal v jednom z minulých komentářů: »Babiš nemá prsty namočené ve vojenském průmyslu, a pokud bude prezidentem, ani si je tam nenamočí. Proti válce je ochoten bojovat minimálně jako Macron. Zájmy neunijní struktury, kde nejsilnější podporovatel USA, Velká Británie, bude vždy tlačit na válku, protože jim přináší gigantické zisky, nesdílí, jdou mimo jeho politické zakotvení.«

Rozhodnutí, před kterým česká společnost nyní stojí, je zásadní: válka nebo mír. S prezidentem Pavlem je přímé zavlečené České republiky do války jisté, s prezidentem Babišem máme naději, že čeští vojáci nebudou zbytečně umírat… Pokud se Babiš nenechá zlomit jako Zeman po 24. únoru. Pavel už zlomený dávno je. A my nemáme na výběr, než volit aspoň tu naději…

Já ji volit budu!

Martin Kalous

Související články

5 KOMENTÁŘŮ

 1. Babiš proti válce? Jo, naděje umírá poslední.

  Také doufám, že vítězství na Ukrajině bude ještě letos, celá Ukrajina bude osvobozena, nepřítel bude rozhodně a drtivě poražen a na Ukrajinu se vrátí svoboda, demokracie a respekt k lidským právům.

 2. Babiš: Dobý den
  Moderátor: Dobrý den
  Babiš: Já ale neřekl dobrý den
  Moderátor: Teď jste to řekl, je to natočené.
  Babiš: Vy mi podsouváte něco, co není pravda
  Moderátor: Opakuji, řekl jste dobrý den. Všichni to slyšeli
  Babiš: To bylo čistě hypotetické. Absurdní. Vůbec nechci aby byl dobrý den.
  Moderátor: Ale vy jste s tím začal sám.
  Babiš: Vy na České televizi jste byli vždycky proti mně
  Moderátor: My jsme ale na Nově
  Babiš: Já nechci válku. Pavel chce válku. Já chci mír.

 3. Pekárna United Bakeries, která spadá pod holding Agrofert bývalého premiéra a kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO), hledá pekaře. V inzerátu, který zveřejnil úřad práce, nabízí za hlavní pracovní úvazek v Praze hrubou mzdu 17 900 korun. Novináři na uvedený kontakt zavolali. Firma redaktorce nakonec nabídla plat 17 300 korun hrubého, tedy o 600 méně, než je v inzerátu. Inu lidumil.
  To jak AB odírá své zaměstnance ale dnešním bolševikům vůbec nevadí. Oni totiž zájmy obyčejných lidí nehájí a nikdy ani nehájili. Jsou zcela ve vleku té východní krysy, v jejíž prospěch tu nepokrytě lobují.

  • Takže 33 let po privatizačním puči berou pracující takhle málo? Kde je to slibované dohnání Západu?

   O výši mezd v buržoazním systému rozhoduje kapitalistický trh, konkurence. Je zpozdilé věřit, že některý „hodný kapitalista“ to může vyřešit. Takových už bylo (utopičtí socialisté) – a zkrachovali. Řešení je v systémových změnách směrem k socialismu. Je potřeba uznat, že rok 89 byl historickým omylem.

 4. Sledujte @neCT24

  Agresivní útočný pakt NATO není organizace pro obranu, ale je to pakt kolektivní agrese. Český válečný štváč Pavel chce v NATO opět hrát prim, tentokrát ve funkci prezidenta rozbitého Československa, do které se nyní dere. Je předpoklad, že se mu to prezidentování s pomocí českých pouličních fašistických bojůvek podaří. Čeští kluci a mladí muži kteří si Pavla zvolí budou ještě valit oči, až budou muset narukovat na vojnu a dávat všanc svoje životy v Pavlově a Černochové válečném mlýnku na maso někde na východní frontě. Pavel se nechal slyšet, že jako prezident už se na to těší.

  …………………

  Rusové jsme s vámi.
  Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

  ………. Sláma Ukravína !………..

  Sledujte @neCT24

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy