Jednání pětikoalice je už za hranicí slušného chování

Pětikoalice odmítla usnesení odsuzující atentát na slovenského premiéra Roberta Fica.

Zvykli jsme si, zejména z úst zástupců pětikoalice, na řeči o potřebě spojovat společnost, o jejím rozdělování díky opozičním stranám, či dokonce exprezidentům. Jedna věc jsou politické fráze a floskule a druhá pak skutečné jednání.

Zbabělý, odporný a nepochopitelný brutální skutek, spáchaný na slovenském premiéru Ficovi, měl být právě událostí typu, při které bychom se všichni měli shodnout na rázném a jednoznačném odsouzení, a to nejenom jako politici, ale především jako lidské bytosti, jako matky, otcové, členové rodin.

Bohužel pětikoalice opět nezklamala a dokázala, že její vládnutí je nejen diletantské a protiobčanské, ale že rovněž postrádá základní principy, jako jsou empatie, úcta a respekt k lidem, resp. k demokraticky zvoleným zástupcům sousední země. Svoje buranství vláda v tomto případě prokázala jednáním s předsedou opozičních progresivistů Šimečkou namísto s premiérem Ficem.

Korunu arogance a neslušnosti pak nasadila pětikoalice ve Sněmovně, kde právě díky jejich hlasům nebylo umožněno jednat o přijetí usnesení k odsouzení útoku na slovenského premiéra. Uvědomují si tito lidé, jaké šrámy způsobují v našich česko-slovenských vztazích?

Je možné, že těmto lidem někdo »hodí« svůj hlas?

Já osobně to nechápu a nabízím vám s celou novou ČSSD politiku zcela jinou, politiku založenou na spolupráci, na empatii a na službě lidem, kteří si nás, politiky, zvolili. A nesmím zapomenout na pozdravení pana premiéra Slovenska s nadějí, že brzy už budeme jednat osobně a v plné kondici.

Děkuji a budu rád za každý jednotlivý hlas.

Petr Gawlas, místopředseda ČSSD

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy