Abychom se mohli rozvíjet, musíme také rozumět vývoji aneb Statistiky odráží skutečnost

V posledních dnech se zahájením zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců (VSLZ) a Čínského lidového politického poradního shromáždění (ČLPPS) a se zveřejněním cílů růstu HDP na rok 2024 v různých regionech věnuje veřejnost více pozornosti perspektivě čínské ekonomiky v letošním roce.
V diskuzích se objevil názor, že »čínská ekonomika dosáhla vrcholu«. Je třeba reagovat na každý názor o čínské ekonomice. Pokud chceme najít odpověď na tuto otázku, musíme správně chápat vývoj Číny.

V dnešní době globalizace se o čínské ekonomice mluví spíše v prostředí světa. Zahraniční média při diskuzi o jiných ekonomikách objektivně zvažují další faktory, avšak při diskuzi o Číně je čínská ekonomika před kolapsem nebo »dosáhla vrcholu«.

Počet zpráv zahraničních médií o »teorii dosažení vrcholu čínské ekonomiky«

Kolem roku 2010 dosáhl čínský HDP na hlavu horní střední úrovně a udržoval si stabilní tendenci růstu kolem 7 %.

Hlavní zastánci »teorie dosažení vrcholu čínské ekonomiky« jsou Hal Brands z Univerzity Johnse Hopkinse ve Spojených státech a profesor Michael Beckley z Tuftsovy univerzity. Oba působí na univerzitách jako politologové bez ekonomického vzdělání. Naopak, oba pracovali na americkém ministerstvu obrany a poskytovali konzultace o americké národní bezpečnosti.

Bez ohledu na to, o jaký druh dat jde, pokud dokážou, že čínská ekonomika dosáhla »vrcholu«, tak je lze rozšířit a použít jako »důkaz«, že Čína přináší »rizika«.

Citace Hala Brandse a Michaela Beckleyho byly rozšířeny médii

Zahraniční sociální média jsou důležitou součástí komunikačního spojení »teorie dosažení vrcholu čínské ekonomiky«.

Cesta šíření »teorie dosažení vrcholu čínské ekonomiky« zahraničními sociálními sítěmi

Z toho trend diskuzí o »teorii dosažení vrcholu čínské ekonomiky« na platformě sociálních médií »X« (dříve Twitter) a sociálním fóru Reddit a trend zpráv zahraničních médií o »teorii dosažení vrcholu čínské ekonomiky« jsou v podstatě stejné.

Klasifikace hlavních témat používaných zahraničními médii k útoku na čínskou ekonomiku

Způsob, který vyhovuje vlastní realitě a vyřeší vlastní problémy, je způsob, kterého je třeba se držet. Víme, že čínská ekonomika bude čelit mnoha obtížím a výzvám, ale v posledních několika desetiletích jsme už zažili mnoho obtíží a výzev. Rozvíjeli jsme se a zároveň jsme překonávali různé obtíže. Čelit problémům a vyřešit problémy je naše důvěra v ekonomický rozvoj Číny.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy