Když dojdou slova a i na vulgarismy vás přejde chuť

Skoro se mi nestává, že nevím, jak něco napsat. Jak to uchopit, abych sdělil podstatu. Teď ovšem na rozpacích jsem a přiznám se, že jsem několik hodin přemýšlel, zda toto téma vůbec nějak komentovat. Nikoli, že by nebylo závažné, pravdou jest pravý opak, ale že mě cosi šokovalo natolik, že nenacházím slova, jak se z toho šoku vypsat.

Nakonec jsem si přece jen sám sobě odsouhlasil, že pár vět do světa pustím. Budu však přísně racionální, bez emocí a rovněž bez pejorativ.

To »cosi«, co mě šokovalo, je sice opět česká povaha, tentokrát však výrazně nad obvyklou denní míru. Novinky.cz referují, že… »Rusko požaduje, aby Německo uznalo nacistickou blokádu sovětského Leningradu (nyní Petrohradu) za druhé světové války nejen jako válečný zločin, ale také jako genocidu. Oficiální nótu ruské ministerstvo zahraničí předalo Berlínu letos 27. ledna, tedy osmdesát let poté, co bylo obléhání města ukončeno, informovala nyní ruská státní stanice RT. Vztahy mezi Moskvou a Berlínem jsou kvůli pokračující ruské invazi na Ukrajinu dlouhodobě na bodu mrazu.«

Ty názory českého charakteru v diskusi pod tímhle komentářem mě šokovaly. Vulgarismy mi naskakují jeden za druhým, o mnohých jsem dosud ani nevěděl, že je znám. Nepoužiji je. Byla by jich škoda, těch vulgarismů. Notabene – tu míru ubohosti by tak či tak nevystihly. Počtěte si, je to síla

Proboha, a co jiného než GENOCIDA to bylo, když nacistické Německo oficiálně deklarovalo, že chce Leningrad vyhladovět? Přes jeden milión mrtvých civilistů snad jako důkaz GENOCIDY nestačí? Ne, nestačí, protože se jednalo o Rusy a těch není mrtvých nikdy dost. Kdo tehdy obleženému Leningradu pomohl? Kde bylo kupř. britské, francouzské či americké letectvo? Doma, samozřejmě, a všichni doufali, že Hitler Leningrad pokoří. Včera jako dnes.

Stalin, resp. Sovětských svaz měl po válce zcela legitimní nárok zabrat celou Evropu, a jestli Stalinovi něco nikdy nepřestanu vyčítat, pak právě toto. Jedině a jen Stalinovi vděčíme za svoje dnešní životy. Jen Sovětský svaz byl jediným vítězem 2. světové války. Žádné vítězné mocnosti de facto neexistovaly, neboť všechny s Třetí říší ve velkém kolaborovaly. Dodnes jsem nepochopil a už asi nikdy nepochopím, co Stalina vedlo ke všem těm ústupkům ve prospěch těch takzvaných vítězných mocností, co ho vedlo k tomu, že několikrát usedl za společný stůl se zástupci USA a Velké Británie (Jalta, Teherán, Postupim), tedy s vůdčími zeměmi Euroasii vždy vražedně nepřátelskému euroatlantismu – zeměmi, které nás od konce 2. světové války, a o to intenzivněji znovu po roce 1989, totálně likvidují.

Když je někdo hloupý, obvykle se říká, že všichni nemohou být chytří. Když je ovšem někdo beze studu, bez úcty k mrtvým, bez respektu ke strádání a utrpení a když je výskyt takových nepoměrně hojnější než těch se studem, úctou a respektem, potom už lze zodpovědně a se vší vážnosti hovořit o zániku civilizace. Právě v této době žijeme, ovšem svědectví toho, že jsme žili v době zániku civilizace, už nebudeme mít komu předat.

Robert Fish

Související články

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ovšem žádný opoziční politik (politička) zatím neřekl otevřeně, jak to s tou válkou v Rusku ve skutečnosti je.

    Ano, Sovětský svaz se zachoval k poraženému Německu nesmírně velkoryse, patrně v duchu internacionalismu. A bylo to správné.

  2. Na Seznam a na Novinky už nechoďte. Jsou to české fekální kanály, kterými tečou jen exkrementy od lidí v ČR, kteří vypadají stejně jako jejich exkrementy, které vypouštějí do Seznamu a do Novinek. Spravedlnost si je jednou najde, za jejich schvalování válečných zločinů Fialy a Rychetského Pětikoalice a Pavla.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy