Expert: Mnoho faktů ukazuje, že IS nemá s útokem na Crocus City Hall nic společného

Existuje mnoho důkazů o tom, že teroristický útok, který se odehrál minulý pátek v Crocus City Hall, byl sotva spiknutím, které vymyslela a provedla teroristická organizace Islámský stát, uvedl pro agenturu TASS vědecký pracovník Centra arabských a islámských studií Institutu orientálních studií Ruské akademie věd Grigorij Lukjanov.

»Jak to vidím já, tento teroristický útok dává jen málo důvodů ke spekulacím o nějaké nezaměnitelné stopě, kterou po sobě zanechala zakázaná teroristická organizace Islámský stát. V tuto chvíli není dostatek důvodů ani důkazů, abychom mohli říci, že hrůzný teroristický čin spáchaný v Krasnogorsku byl spiknutím řízeným Islámským státem. Způsob jednání pachatelů naznačuje, že s IS nemají nic společného,« uvedl Lukjanov.

Expert upozornil na skutečnost, že většinu útoků této teroristické skupiny provedli sebevražední atentátníci, pro které »je to bod, odkud není návratu«.

»Skutečnost, že se účastníci teroristického útoku v Crocus City Hall pokusili z místa činu uprchnout a přiznali, že vše, co udělali, udělali za peníze, svědčí o tom, že byli využiti, že to byli spíše najatí žoldáci než ideoví stoupenci Islámského státu,« poznamenal Lukjanov. »Proto jsme podle mého názoru byli svědky instrumentalizace určitých zradikalizovaných skupin zpravodajskými službami zemí nepřátelských Rusku.«

Lukjanov se domnívá, že »šlo o sabotážní akt v rámci probíhajících konfliktů«.

Expert také poznamenal, že teroristická organizace Islámský stát již řadu let působí »jako franšíza, jejímž jménem jsou páchány teroristické činy, získávány finanční prostředky a budovány informační zdroje«.

»V Afghánistánu sdružuje určité skupiny a vede aktivní operace proti hnutí Taliban. Tato organizace nemá přímý zájem na tom, co se dnes děje v Rusku nebo ve východní Evropě,« dodal Lukjanov.

Večer 22. března se teroristický útok stal terčem hudebního podniku Crocus City Hall v Krasnogorsku v Moskevské oblasti, těsně za hranicemi Moskvy. Podle ruského Vyšetřovacího výboru je současný počet obětí 137, ale může se zvýšit. Ministerstvo zdravotnictví Moskevské oblasti uvedlo, že zraněno bylo 182 osob.

Jedenáct osob podezřelých z účasti na teroristickém útoku bylo zadrženo, včetně čtyř ozbrojenců, kteří byli zadrženi v Brjanské oblasti jihozápadně od Moskvy, když se snažili najít útočiště překročením nedaleké ukrajinské hranice.

(TASS)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. útok na Crocus City má podobné znaky jako útoky v Iránu nebo na majdanu na Ukrajině – rozsáhlé upalování, ubíjení , mrzačení a vraždění v neobvyklém množství shromážděných lidí . Útočníci mají , někým zvenčí, připravenu cestu k útoku a k ústupu. Na majdanu měli majdančíci připravený přístup na letiště , dopravu z letíště do města a na místa ,odkud mohli střílet.
    ( Někteří členové organizace Člověk v tísni majdančíkům vařili, předávali jim peníze a po ukončení upalování, ubíjení policistů ale i jiných a po střelbě do davu, zajišťovali leteckou dopravu některých majdančíků do ČR. -podle toho, co bylo na internetu.

  2. Samozřejmě, že je to lež, já byl v Turecku v době, když tam zaútočili údajně ISIL na mezinárodní letišti v Istanbulu dne 28.6.2016 a CIA okamžitě začalo tvrdit, že prý ten teroristický čin spáchal ISIL, ale téměř všichni zabití při útoku byli muslimové a Turci, celkem 42 mrtvých, tak to přece nedává smysl, když Turci cvičili na jihu Turecka ISIL a posílali je do Sýrie a ISIL se jim „odvděčil“ tím, že udělalo teroristický útok na Turky? To nedává smysl. Ten teroristický čin provedli Čečenci a Uzbek, ti se ale nechali roztrhat granáty. Za 16 dní po tomto teroristickém útoku na istanbulském letišti pak CIA spustilo naostro vojenský puč, kdy chtěli zabít Erdogana, ale to CIA nevyšlo. Takže ten teroristický útok zorganizovalo také CIA, to je přece jasné. Ale CIA okamžitě po tomto teroristickém útoku na letiště v Istanbulu rozhlašovalo, že to udělal ISIL. Stejný princip uplatnilo CIA teď v Moskvě.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy