Home Názory Korespondenční volba a přílepkový zákon? Kukačky a paraziti

Korespondenční volba a přílepkový zákon? Kukačky a paraziti

Hlavním tématem posledních dní je korespondenční volba a já na ni mám poměrně jasný názor.

Nebudu řešit technické otázky, protože ty by se daly vyřešit nejen technicky, ale i právně. Já se na tuhle problematiku dívám principiálně. Pokud nežiješ na území České republiky déle než rok a nebyl jsi v zájmu ČR vyslán pracovně do zahraničí, pak by ses – v případě, že se chceš voleb zúčastnit a rozhodovat o dění v ČR – měl dostavit k volbám na území České republiky a volit přímo zde, abys tak ukázal svoji sounáležitost s naší zemí a jejími občany. Pokud je ti tohle zatěžko, tak není nejmenší důvod, aby ses voleb jako takových účastnil.

Jako výjimku respektuji, že byl občan České republiky vyslán, aby hájil zájmy ČR a reprezentoval naši zemi v zahraničí na zastupitelských úřadech a u mezinárodních institucí. V tom případě by měl mít možnost účastnit se voleb při konzulátech a zastupitelských úřadech ČR. Pokud ale privátně dlíš v zahraničí, není nejmenší důvod, aby ti tvé občanské právo Česká republika za peníze daňových poplatníků usnadňovala, zatímco ty sis vyjel do zahraničí vydělávat podstatně zajímavější peníze, než na jaké si má možnost u nás přijít řadový daňový poplatník.

To znamená, že současná hra kolem korespondenční volby je předem domluvená komedie mezi vládnoucí garniturou a tzv. opozicí. Jedná se o politickou hru, kdy tzv. opozice neměla dostatek odvahy tuto skutečnost pojmenovat, jak jsem ji nyní pojmenoval bez všech přívlastků já. Chceš-li být občanem České republiky, vol pouze na jejím území.

A pokud opravdu má být v rámci tzv. přílepkového zákona volební právo přiznáno údajně až do čtvrté generace, je to naprostá absurdita. Lidem, kteří po čtyři generace nežijí na území ČR, neodvádí zde daně a neplatí sociální ani zdravotní pojištění, má být přiznána možnost volby, s níž se jim přiznává i právo profitovat ze sociálního systému České republiky, do kterého sami žádným způsobem nepřispěli, a to včetně generací předcházejících. Jsou to doslova a do písmene kukačky, které parazitují na práci druhých, přičemž o to větší je to paradox, že sami mají často ústa plná zásluhovosti a tržních mechanismů. Je poněkud zvláštní, když má k tomu, aby se mohli účastnit voleb, stačit čestné prohlášení. Proč se tedy občané trvale žijící na území České republiky musejí u voleb prokazovat občanským průkazem a u parlamentních voleb popřípadě i pasem. Tento návrh zákona je veskrze hanebný, stejně tak, jako jsou hanební ti, kteří jsou pro něj připraveni zvednout ruku, i ti, kteří jim během voleb k tomuto dali mandát.

Luděk Růžička

4 KOMENTÁŘE

  1. Josef, ty tupý Josefe, přílepek bude zákon o udělování českého občanství krajanům až do čtvrtého kolena. Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel si tak chtějí vyrobit svoje voliče.

  2. Zde je návrh zákona o korespondenční volbě, dáte mi odkaz na Vámi citovaný přílepek? Ve sněmovních tiscích není.

    [Link deleted]

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here